SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rewolucja u Grzegorza Hajdarowicza. Do 157 osób do zwolnienia

Należąca do Grzegorza Hajdarowicza Grupa Gremi poinformowała o dużych zmianach w strukturze. Wydawnictwo podzieli tytuły na dwie spółki, zwolni do 157 osób, a część pracowników przeniesie się do biur w Raszynie.

Rewolucja u Grzegorza Hajdarowicza. Do 157 osób do zwolnienia

Gremi zapowiada, że od 1 października br. tytuły “Rzeczpospolita”, “Gazeta Giełdy Parkiet”, “Bloomberg Businessweek Polska” oraz “Sukces” przeniesione zostaną do spółki Gremi Communication sp. z o.o. będącej większościowym udziałowcem Gremi Media sp. z o.o.

- Gremi Communication sp. z o.o. po przejęciu pakietu marek skonsolidowanych wokół “Rzeczpospolitej”, stworzy strukturę zapewniającą lepsze jakościowo produkty, niższe koszty operacyjne i lepszą konkurencyjność na rynku. Piony redakcyjny i biznesowy zostaną zbudowane według standardów sprawnie działających mediów prowadzących aktywność zarówno w wydaniach papierowych jak i elektronicznych - podano w komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

>>> Sprzedaż „Rzeczpospolitej” i „GW” ostro w dół w I pół. 2013 r.

Z kolei firma Gremi Media zmieni nazwą na Uważam Rze sp z o.o. i pozostanie wydawcą magazynów “Uważam Rze” i “Uważam Rze Historia. - Głównym zadaniem nowego zarządu będzie głęboka restrukturyzacja i zapewnienie dalszego istnienia tytułów na rynku - czytamy w komunikacie Gremi Meida.

Zarząd Gremi Media sp. z o.o. poinformował też, że niezwłocznie uruchomi program zwolnień grupowych obejmujący do 157 osób. - Po jego zakończeniu, spółka wykorzystując swoje zasoby przeniesie działania operacyjne do Raszyna, gdzie znajdują się nowoczesne powierzchnie biurowe w budynkach dawnej drukarni - podano w informacji.

Poprzednie zwolnienia grupowe w Gremi Media miały miejsce latem ub.r., gdy ze spółką rozstać się miało do 100 osób. Przed tymi cięciami w wydawnictwie na etatach pracowało czterysta kilkadziesiąt osób (więcej na ten temat).

>>> Duży wzrost „Newsweeka” w I półroczu 2013, ostro w dół „Przekrój” i „Uważam Rze”

Gremi podaje też, że tygodnik “Przekrój” od października br. będzie wydawany przez Fundację Przekroju, która umożliwi “włączenie się w tworzenie tego pisma różnych środowisk i grup społecznych”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rewolucja u Grzegorza Hajdarowicza. Do 157 osób do zwolnienia

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XYZ
No cóż, to było do przewidzenia.
odpowiedź
User
filipek
Puacz pracowników na forum za 3, 2, 1 ...
odpowiedź
User
insider
ten pan już zrobił, co miał zrobić - pozbył się publicystów i dziennikarzy, rozwalił gazetę. nie bardzo rozumiem, po co te pozorne ruchy. chyba tylko po to, żeby rzepie i jej ludziom nie została nawet stara dobra siedziba.
odpowiedź