SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rewolucja u Grzegorza Hajdarowicza. Do 157 osób do zwolnienia

Należąca do Grzegorza Hajdarowicza Grupa Gremi poinformowała o dużych zmianach w strukturze. Wydawnictwo podzieli tytuły na dwie spółki, zwolni do 157 osób, a część pracowników przeniesie się do biur w Raszynie.

Rewolucja u Grzegorza Hajdarowicza. Do 157 osób do zwolnienia

Gremi zapowiada, że od 1 października br. tytuły “Rzeczpospolita”, “Gazeta Giełdy Parkiet”, “Bloomberg Businessweek Polska” oraz “Sukces” przeniesione zostaną do spółki Gremi Communication sp. z o.o. będącej większościowym udziałowcem Gremi Media sp. z o.o.

- Gremi Communication sp. z o.o. po przejęciu pakietu marek skonsolidowanych wokół “Rzeczpospolitej”, stworzy strukturę zapewniającą lepsze jakościowo produkty, niższe koszty operacyjne i lepszą konkurencyjność na rynku. Piony redakcyjny i biznesowy zostaną zbudowane według standardów sprawnie działających mediów prowadzących aktywność zarówno w wydaniach papierowych jak i elektronicznych - podano w komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

>>> Sprzedaż „Rzeczpospolitej” i „GW” ostro w dół w I pół. 2013 r.

Z kolei firma Gremi Media zmieni nazwą na Uważam Rze sp z o.o. i pozostanie wydawcą magazynów “Uważam Rze” i “Uważam Rze Historia. - Głównym zadaniem nowego zarządu będzie głęboka restrukturyzacja i zapewnienie dalszego istnienia tytułów na rynku - czytamy w komunikacie Gremi Meida.

Zarząd Gremi Media sp. z o.o. poinformował też, że niezwłocznie uruchomi program zwolnień grupowych obejmujący do 157 osób. - Po jego zakończeniu, spółka wykorzystując swoje zasoby przeniesie działania operacyjne do Raszyna, gdzie znajdują się nowoczesne powierzchnie biurowe w budynkach dawnej drukarni - podano w informacji.

Poprzednie zwolnienia grupowe w Gremi Media miały miejsce latem ub.r., gdy ze spółką rozstać się miało do 100 osób. Przed tymi cięciami w wydawnictwie na etatach pracowało czterysta kilkadziesiąt osób (więcej na ten temat).

>>> Duży wzrost „Newsweeka” w I półroczu 2013, ostro w dół „Przekrój” i „Uważam Rze”

Gremi podaje też, że tygodnik “Przekrój” od października br. będzie wydawany przez Fundację Przekroju, która umożliwi “włączenie się w tworzenie tego pisma różnych środowisk i grup społecznych”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rewolucja u Grzegorza Hajdarowicza. Do 157 osób do zwolnienia

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XYZ
No cóż, to było do przewidzenia.
35 9
odpowiedź
User
filipek
Puacz pracowników na forum za 3, 2, 1 ...
14 19
odpowiedź
User
insider
ten pan już zrobił, co miał zrobić - pozbył się publicystów i dziennikarzy, rozwalił gazetę. nie bardzo rozumiem, po co te pozorne ruchy. chyba tylko po to, żeby rzepie i jej ludziom nie została nawet stara dobra siedziba.
40 9
odpowiedź
User
kasia
uroczo ...
20 8
odpowiedź
User
marcin
Najłatwiej zwolnić człowieka . . .
25 9
odpowiedź