SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rewolucja w ramówce TVN. „Sport” i „Pogoda” nie będą nadawane po „Faktach”

Stacja TVN w lipcu nie będzie emitować „Sportu” i „Pogody” po „Faktach”, ale programy te znajdą się przed nadawanym o 19.00 programem informacyjnym TVN. Serwis sportowy przed „Faktami” będzie pokazywany pierwszy raz w historii, prognoza pogody przed głównym wydanie dziennika TVN była prezentowana 24 lata temu. Nadawca tłumaczy zmianę okresem wakacyjnym. 

Obecnie „Sport” nadawany jest w TVN w dni powszednie o 19.40, a „Pogoda” o 19.45. W weekend oba programy zaczynają się nieco wcześniej. Natomiast od lipca br. „Sport” emitowany będzie o 18.45, a „Pogoda” o 18.55. W związku z tą zmianą wcześniej nadawana będzie „Uwaga!”, która zostanie też lekko wydłużona. Zamiast o 19.55, to w dni powszednie będzie się zaczynać o 19.40, a weekendy o 19.35. 

- W okresie wakacyjnym zwyczajowo obowiązuje wakacyjna ramówka, która różni się od regularnego układu programów. W tym sezonie zmiana zaistnieje także w paśmie wieczornym. Widzowie TVN obejrzą więc “Sport” i “Pogodę” wcześniej, jeszcze przed głównym wydaniem “Faktów” - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery.

W wakacyjnej ramówce TVN zrezygnuje m.in. z powtórek “Milionerów” - w poniedziałki i wtorki o 20.50 zamiast nich będą nadawane seriale ("Belfer" i “Yellowstone”), w środy o tej samej porze - filmy, a w czwartki - powtórki “Kuchennych rewolucji”

TVN od początku istnienia emituje „Sport” i „Pogodę” po „Faktach”. Jedynie w 1999 r. prognozę pogody przeniesiono na godz. 18.55 i była wówczas nadawana między hitową telenowelą „Esmeralda” a „Faktami”. Zmianę promowano wówczas spotem, w którym pojawiało się nagranie z Tomaszem Zubilewiczem i fragment serialu „Esmeralda” z Leticią Calderon, grającą tytułową rolę.

TVP1 kiedyś tez przeniosła “Sport” przed “Wiadomości”

W 2019 r. TVP1 przeniosła serwis sportowy przed nadawane o 19.30 „Wiadomości”. Program wrócił na dawne miejsce w ramówce, czyli pasmo po dzienniku Jedynki, w 2022 r. - Decyzja została poprzedzona analizą oglądalności i efektywności wykorzystania czasu reklamowego - informowała nas wówczas TVP.

„Sport” po "Faktach” od lutego 2023 r. przygotowuje zespół Eurosportu. Serwis prowadzą na zmianę Paweł Kuwik, Piotr Karpiński, Sebastian Szczęsny, Rafał Sak, Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, a od niedawna także Justyna Kostyra, która przeszła z Viaplay.

Prowadzącymi prognozę pogody w TVN są: Tomasz Zubilewicz, Tomasz Wasilewski, Maja Popielarska, Agnieszka Cegielska, Omenaa Mensah, Dorota Gardias, Magda Adamowicz i Anna Dec.

Dołącz do dyskusji: Rewolucja w ramówce TVN. „Sport” i „Pogoda” nie będą nadawane po „Faktach”

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iwo
Nie zmienia się przyzwyczajeń widzów. Oglądalność sportu i pogody mocno spadnie.
43 7
odpowiedź
User
Andyyy
Po prostu sport i nikomu niepotrzebna pseudo-prognoza pogody rzutowały na ratingi Uwagi. Wystarczy spojrzeć do techedga. Więc to nie żaden okres wakacyjny jest powodem tylko próba utrzymania panelistów po Faktach na Uwadze (większość i tak przełącza się na Fakty po Faktach).
35 4
odpowiedź
User
Hipokryzja
No proszę, jak Kurski twierdził, że grupę komercyjną trzeba rozszerzyć powyżej 49 lat to była tona hejtu i że się nie zna na telewizji, kolejny głupi wymysł. Potem TVN to z zaakceptował. Następnie Kurski przeniósł Sport przed Wiadomości. Znów negatywne komentarze pseudoekspertów, że kto tak robi. Teraz TVN robi to samo. Czyli jednym słowem pomysły Kurskiego krytykowało się, bo tak trzeba, a nie bo były złe.
44 20
odpowiedź