SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rewolucja w TVN CNBC. Stacja bez Romana Młodkowskiego, kluczowych pracowników i marki CNBC

Wczoraj z TVN CNBC zwolniono około 10 osób. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, kanałem nie kieruje już Roman Młodkowski, a Grupa TVN zrezygnuje z marki CNBC. Ekonomiczna stacja ma jednak dalej nadawać, ale pod inną nazwą i ze zmienioną ofertą.

Roman Młodkowski

Roman Młodkowski

Wypowiedzenia w poniedziałek otrzymali zastępca redaktora naczelnego TVN CNBC Beata Chądzyńska, szef zespołu reporterów i prowadzący “Dzień na rynkach” Mikołaj Kunica, szef zespołu redaktorów Radosław Wróblewski, zwolniono też dwóch wydawców, dwie redaktorki i kilku producentów.

 - Dla osób zwalnianych to był szok - usłyszeliśmy w stacji. - Likwidacja stanowiska pracy - tak brzmiał oficjalny powód zwolnień komunikowany poszczególnym osobom. Wypowiedzenia wręczał im członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych Adam Pieczyński, bo - jak dowiedzieliśmy się - szefem kanału TVN CNBC przestał już być Roman Młodkowski. Jak usłyszeliśmy od pracowników, od dłuższego czasu nie pojawia się on w siedzibie stacji. - Jest na przymusowym urlopie - twierdzi źródło portalu Wirtualnemedia.pl.

To kolejne cięcia w TVN CNBC w ostatnich miesiącach. Jak już informowaliśmy, w maju br. spadło z anteny kilka programów. Natomiast czerwcu br. przeniesiono do studia TVN24 magazyn “Bilans” i zwolniono wówczas osoby odpowiedzialne za jego realizację w newsroomie TVN CNBC (więcej na ten temat).  W ostatnich tygodniach z kanału na własne życzenie odeszło też trzech wydawców. Jak twierdzą nasi rozmówcy, w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych cięć - firma może rozstać się też z częścią osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych.

Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że restrukturyzacja stacji związana jest z decyzją Grupy TVN o likwidacji kanału pod marką TVN CNBC, co prawdopodobnie nastąpi pod koniec roku. Telewizyjna spółka chce jednak nadal emitować kanał ekonomiczny, ale jego oferta poszerzona zostanie o programy publicystyczne dotyczące polityki. - Ma to być taki lepszy TVN24 - usłyszeliśmy w stacji. Kanał zmieni też nazwę -  możliwe, że na TVN Biznes. Dzięki rezygnacji z marki CNBC Grupa TVN oszczędzi na drogich opłatach licencyjnych.

TVN CNBC nadaje od września 2007 roku, początkowo pod nazwą TVN CNBC Biznes. Rentowność osiągnął dopiero w 2010 roku. Wtedy jego EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) wyniosła 560 tys. zł. (więcej na ten temat). Potem Grupa TVN nie podawała szczegółów finansowych na temat stacji.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w czerwcu br. udział TVN CNBC wyniósł 0,06 proc. w grupie 4+ i 0,10 proc. w 16-49 (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rewolucja w TVN CNBC. Stacja bez Romana Młodkowskiego, kluczowych pracowników i marki CNBC

82 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
brawo Zygmunt Solorz - tvn upada a polsat rośnie w siłę
67 33
odpowiedź
User
dariusz adamczyk
Wielka szkoda. Dla mnie TVN CNBC gwarantował fachowość i wysoki poziom. Mam nadzieję, że nie pójdą śladem niektórych mediów i nie pozatrudniają stażystów (niewiele wiedzących i umiejących)
58 36
odpowiedź
User
wojciech czernecki
uu, szkoda! jedyna stacja którą jeszcze oglądałem
40 31
odpowiedź
User
filip
to co ja teraz będę oglądał?
26 26
odpowiedź
User
michał stankiewicz
masakra... jedyna sensowna stacja do odstrzału
32 23
odpowiedź