SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rewolucja w TVP Info. Znika część prezenterów, pojawią się twarze TVP1 i TVP2

Danuta Holecka, Małgorzata Żochowska i Edyta Lewandowska nie będą już prowadzić serwisów i magazynów na antenie TVP Info. Zespół prezenterów stacji zasilą Marta Kielczyk, Danuta Dobrzyńska, Michał Adamczyk oraz Piotr Maślak.

Rewolucja w TVP Info. Znika część prezenterów, pojawią się twarze TVP1 i TVP2

To decyzje nowego kierownictwa TVP Info związane ze zmianami w Telewizji Polskiej. Jak już informowaliśmy, od 1 lipca br. szefem nowo powstałej Telewizyjnej Agencji Informacyjnej jest Tomasz Sandak, zaś jego zastępcą ds. TVP Info został Tomasz Sygut (więcej na ten temat). Natomiast od września br. pasma regionalne znikną z tej stacji i będą nadawane w ramach nowego kanału TVP Regiony, a TVP Info stanie się pełnowymiarową stacją informacyjną.

- Wymagać to więc będzie reorganizacji poszczególnych pasm, a przede wszystkim zagospodarowania ramówki w miejscach, w których dotychczas umiejscowione były pasma OTV. A przy okazji - odświeżenia formuły i wizerunku stacji informacyjnej, czyli np. zmian osób prowadzących, reporterów występujących na wizji, formatów poszczególnych audycji itp. - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.

Dlatego zdecydowano o zdjęciu z wizji trzech prezenterek: Edyty Lewandowskiej, Małgorzaty Żochowskiej i Danuty Holeckiej, które od bardzo wielu lat prowadziły w stacji głównie serwisy informacyjne. Holecka była też gospodynią magazynu “Minęła dwudziesta”, a Żochowska prowadziła poranne pasmo “Info Poranek”.

- Każda z wyżej wymienionych osób otrzymała propozycję pozostania w TVP Info. TVP złożyła propozycje pracy w obszarze redakcyjnym, który w związku z powyższymi zmianami wymaga wzmocnienia doświadczonymi osobami. Panie Edyta Lewandowska i Małgorzata Żochowska propozycję pełnienia funkcji wydawcy serwisów w bloku porannym już wstępnie zaakceptowały. Czekamy na decyzje pani Danuty Holeckiej - mówi nam Rakowiecki.

Nowymi twarzami TVP Info są Marta Kielczyk i Piotr Maślak, którzy w poniedziałek 15 lipca br. razem poprowadzili wieczorny "Info Dziennik". Jeszcze w tym miesiącu serwisy w TVP Info mają zacząć prowadzić też Danuta Dobrzyńska i Michał Adamczyk. - Wszyscy od lat związani się z TVP i mają w swojej karierze pracę dla TVP Info. Stopniowo wprowadzani będą także inni prowadzący - informuje nas rzecznik TVP.

Marta Kielczyk jest gospodynią popołudniowej “Panoramy” TVP2 (w czasie wakacji nie jest emitowana), Danuta Dobrzyńska prowadzi “Teleexpress”, Michał Adamczyk - boczne wydania “Wiadomości” TVP1, zaś Piotr Maślak pracuje w TVP Polonia oraz w Tok FM.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średni udział TVP Info w czerwcu br. wyniósł 3,32 proc. Stacja ta drugi miesiąc z rzędu miała niższy wynik od konkurencyjnego TVN24 (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rewolucja w TVP Info. Znika część prezenterów, pojawią się twarze TVP1 i TVP2

105 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
wreszcie!
odpowiedź
User
SANEPiD
odświeżenie formuły i wizerunku stacji informacyjnej.. odświeżanie nieświeżych produktów jest w Polsce karalne. co tu odświeżać? nieświeżych politruków Komorowskiego?
odpowiedź
User
ooo
TVN 24 ...to NAJLEPSZA stacja informacyjna....Nikt jej nie przebije.
odpowiedź
User
ooo
A jaka tam znowu rewolucja .??....znowu będą naśladować TVN 24..jak zwykle. -to widać na ekranie.
odpowiedź
User
Widz - znawca
Niedawno pisałem na łamach portalu wirtualnemedia.pl, że w TVP Info zaszły pozytywne zmiany ( szczególnie w "Info Poranku" ). Niestety zamiast zająć się rozwojem merytorycznym i ramówkowym, nowy zarząd idzie w nowe twarze. OK - ja mam wprawdzie dopiero 18 lat, ale starsi widzowie to nie wiem czy przyjmą "te nowe twarze", wraz z tak nagłym "zejściem" starych. Jedyna decyzja z którą się zgadzam w 100% to "usunięcie" Żochowskiej z "Poranka", choć Pietrasik nie jest wcale lepszy.


Tradycyjnie pozdrowienia dla Czytelników i Redakcji wirtualnemedia.pl
53 13
odpowiedź