SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ringier Axel Springer Polska w pełni korzysta z chmury publicznej

Inżynierowie RAS TECH przenieśli do chmury publicznej AWS (Amazon Web Services) 20 marek z portfolio Ringier Axel Springer Polska, 3 petabajty danych i 600 serwerów fizycznych. Trwająca ponad 4 lata jedna z największych migracji Polsce otwiera nowe możliwości biznesowe oraz optymalizuje procesy i koszty.

 Specjaliści Ringier Axel Springer TECH, hubu technologicznego firmy, przebudowali ekosystem technologiczny, z którego korzysta 300 programistów, 2000 dziennikarzy oraz 40 milionów użytkowników mediów i usług cyfrowych na trzech kontynentach.
 
„Nasza firma zawsze miała ambicje być wśród liderów najważniejszych trendów i zmian technologicznych na rynku mediów. Zakończenie migracji naszej infrastruktury i serwisów do chmury publicznej AWS zdecydowanie przyspiesza wdrażanie kolejnych innowacji i przygotowuje nas na coraz szybszą ewolucję branży” - mówi Aleksander Kutela, CEO Ringier Axel Springer Polska.


 
„Dzięki migracji do chmury AWS mamy dostęp do najnowszych technologii, jesteśmy bardziej odporni na cyberzagrożenia, bardziej otwarci na innowacyjne rozwiązania i możemy lepiej spełniać potrzeby największych marek mediowych takich jak Onet a także zewnętrznych klientów mediowych naszego produktu technologicznego Ring Publishing. Tak jak pieniądze bezpieczniejsze są w banku niż w sejfie w naszym salonie, tak dane użytkowników są jeszcze bezpieczniejsze w chmurze publicznej. A do tego systematycznie ograniczamy emisję CO2” - podsumowuje Paweł Leżański, CTO Ringier Axel Springer Polska.

Dzięki przełomowej zmianie technologicznej, Ringier Axel Springer Polska ma wspierać kluczowe produkty najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, w tym AI i machine learning. Wśród największych projektów możliwych do realizacji właśnie dzięki zmianom technologicznym są m.in. zmiany procesu wydawniczego i pracy redakcji, zmiany produktowe widoczne dla użytkowników końcowych oraz projekty bezpośrednio przekładające się na sukces reklamodawców i zysk firmy.

Automatyzacja procesu wydawniczego na platformie Ring Publishing wspiera pracę redaktorów, zostawiając więcej czasu na pracę kreatywną. Strona Główna Onetu dostępna jest w 5 milionach wariantów, dopasowywanych w czasie rzeczywistym do zainteresowań i preferencji użytkowników. Największe w historii skoki ruchu wywoływane wybuchem wojny w Ukrainie czy pandemią COVID są zarządzane w sposób automatyczny i nie wpływają już negatywnie na dostępność serwisów. Poza tym w czasie między kliknięciem a załadowaniem się strony prezentowane użytkownikom reklamy również mogą być dopasowywane na podstawie preferencji i historii zachowań w serwisie, co niemal dwukrotnie poprawia skuteczność kampanii performance marketingowych.

W 2021 roku Ringier Axel Springer Polska przy wzroście przychodów o 20,8 proc. do 663,3 mln zł zwiększył zysk netto z 23 do 33,5 mln zł. Zdecydowaną większość wpływów Ringier Axel Springer Polska osiągnął w internecie - do firmy należą m.in. serwisy Onet, Business Insider Polska, Plejada, Sympatia i witryny jej tytułów prasowych.

Dołącz do dyskusji: Ringier Axel Springer Polska w pełni korzysta z chmury publicznej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a
niech s^ę całkiem zamkn to najbardziej ogranicza co2.
odpowiedź
User
Paweł
Polacy proszą, odlecie do siebie na tej chmurze i będzie spokój w Polsce.
odpowiedź
User
hehe
Polacy proszą, odlecie do siebie na tej chmurze i będzie spokój w Polsce.


i nie bdzie co2 :D
odpowiedź