SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM w lutym liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów. Wysoko Wirtualnemedia.pl

W lutowym rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów Instytutu Monitorowania Mediów liderem jest kolejny miesiąc RMF FM. Na podium niezmiennie plasują się Onet i Wirtualna Polska. W rankingu mediów internetowych w czołówce utrzymują się Wirtualnemedia.pl.

Article

Według najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów (IMM) najbardziej opiniotwórczym medium lutego br. jest stacja RMF FM z wynikiem prawie 2,4 tys. cytowań w innych mediach. Na drugim miejscu znalazł się portal Onet, na którego informacje inne redakcje w kraju powoływały się 2,2 tys. razy, a podium zamyka Wirtualna Polska z liczbą 2 tys. wzmianek w innych tytułach. Wzrost o jedenaście pozycji i tym samym powrót do rankingu ogólnego zyskuje Polskie Radio 24 (1,2 tys.).

Wirtualnemedia.pl w czołówce serwisów internetowych

Na pierwszym miejscu w rankingu portali internetowych utrzymuje się Onet. Portal donosił wówczas między innymi o otrzymaniu przez posłów zwrotu części pieniędzy, które wcześniej mieli stracić przez zmiany podatkowe w Polskim Ładzie.

Na drugim miejscu znalazła się Wirtualna Polska z wynikiem 2  tys. powołań. Oba portale w ostatnim tygodniu lutego intensywnie informowały również o ataku zbrojnym Rosji na Ukrainę, prowadząc na swoich głównych stronach relacje na żywo.

Na informacje portalu Wirtualnemedia.pl w lutym inne redakcje powoływały się 609 razy.

"Rzeczpospolita" prasowym liderem

"Rzeczpospolita" niezmiennie jest liderem wśród tytułów prasowych, tym razem z wynikiem 1,7 tys. cytowań w innych mediach. Na drugie miejsce awansował "Super Express", na który dziennikarze innych redakcji powoływali się 1,3 tys. razy. Podium z awansem o trzy miejsca i wynikiem 1,1 tys. wzmianek zamyka Fakt, w którym ukazał się wywiad z Adamem Niedzielskim.

O trzy oczka w górę zmieniła się pozycja "Wprost", który w lutym z wynikiem 209 cytowań zamyka zestawienie najbardziej opiniotwórczych mediów prasowych. Tygodnik jako pierwszy poinformował o niezadowoleniu w partii opozycyjnej w związku z zagranicznym wyjazdem marszałka Tomasza Grodzkiego wraz z senatorami do Miami.

Magazyn" Viva" z wynikiem 284 cytowań w lutym zajmuje pierwsze miejsce w rankingu tygodników i dwutygodników. Na łamach dwutygodnika ukazał się wywiad z Borysem Szycem i jego żoną, w którym opowiedzieli o swojej relacji na przestrzeni lat. Na drugim miejscu "Sieci" z liczbą cytowań 275, a wzrostem o dwa miejsca pozycję na podium zagwarantował sobie tygodnik "Wprost".

"Forbes" z wynikiem 174 cytowań powraca na pierwsze miejsce wśród najbardziej opiniotwórczych miesięczników i dwumiesięczników. Drugą pozycję zajmuje miesięcznik "Perspektywy" z liczbą 123 powołań, a podium zamyka "Twój Styl" wzmiankowany 106 razy.

TVN24 ponownie numerem jeden wśród stacji telewizyjnych, RMF FM - radiowych

Pozycję pierwszą w kategorii najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych utrzymuje TVN24 z wynikiem 1,1 tys. powołań. Na antenie ukazała się między innymi rozmowa z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który podkreślił, że popiera hipotezę o końcu pandemii.

Na drugim miejscu Polsat News cytowany w lutym 785 razy, a podium tym razem zamyka TVN z liczbą 697 wzmianek w innych tytułach. Canal+ powraca do rankingu stacji telewizyjnych, plasując się na siódmym miejscu.

Na czele rankingu najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych, podobnie jak w poprzednich miesiącach, plasuje się RMF FM z wynikiem prawie 2,4 tys. cytowań w innych mediach. Na miejsce drugie awans odnotowuje Polskie Radio 24, a Radio Zet z liczbą 999 powołań zamyka podium lutowego zestawienia. Zaraz za nim, ze wzrostem o jedno oczko pojawia się Radio Plus, na którego antenie rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że 1 marca nie zostaną wprowadzone obowiązkowe szczepienia dla służb mundurowych i nauczycieli.

"Rzeczpospolita" i "Dziennik Gazeta Prawna" czołowymi mediami ekonomiczno-biznesowymi

Na podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno – biznesowym niezmiennie utrzymują się "Rzeczpospolita" i "Dziennik Gazeta Prawna", na które inne redakcje w kraju powoływały się między innymi w sprawie doniesień o niższych wypłatach dla nauczycieli w związku z Polskim Ładem. Na trzecim miejscu podobnie jak w styczniu "Puls Biznesu".

Piątkę najbardziej opiniotwórczych portali o profilu biznesowym tak samo, jak w zeszłym miesiącu tworzą Money, Business Insider Polska, Bankier, 300gospodarka i Wnp.

"Gazeta Krakowska" liderem mediów regionalnych

Z awansem o trzy miejsca na prowadzenie wysuwa się "Gazeta Krakowska" cytowana w lutym przez inne media 92 razy. Na drugim miejscu ze wzrostem o sześć oczek uplasowało się Radio Gdańsk między innymi za sprawą wywiadu z prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem, w którym powiedział, że połączenie Orlenu i Grupy Lotos jest realne jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Radio Kraków zamyka podium rankingu z wynikiem 72 wzmianek w innych mediach.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 31 295 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się cytowania ze wskazaniem nazwy mediów prasowych, serwisów internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-28 lutego 2022 roku

Dołącz do dyskusji: RMF FM w lutym liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów. Wysoko Wirtualnemedia.pl

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PT
Nic nowego. Ale mimo to jakoś nie słucham RMFu. Czasem klikne na ich stronie podcast z serwisami informacyjnymi, jest to zbyt jak dla mnie w sensacyjnych sosie.
odpowiedź
User
Pawel
Dla mnie opiniotwórcza jest stacja informacyjna PR24 oczywiście bez muzy.Jak chce posłuchać muzyki i coś wokół niej to w PR1 Muzyczna Jedynka godz.13-15.
odpowiedź
User
ELO
Najlepsza rozgłośnia regionalna - Radio Gdańsk!
odpowiedź