SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa RMF podnosi ceny reklam o 8 proc.

Średnio o 8 proc. wzrosną ceny reklam w stacjach radiowych należących do Grupy RMF (m.in. RMF FM, RMF Classic) od stycznia 2023 roku. Nadawca wprowadza też nowe oferty i możliwości dla reklamodawców.

Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe, które obowiązywać będą od 9 stycznia 2023 roku. Dodatkowo wprowadzane są nowe oferty i możliwości jakościowego wyróżnienia na antenie. Od przyszłego roku cenniki obowiązywać też będą na krótsze niż dotychczas okresy – zazwyczaj dwumiesięczne.

Nadawca podkreśla, że w mijającym roku słuchalność wszystkich rozgłośni Grupy RMF utrzymywała się na bardzo wysokich poziomach. Udział w czasie słuchania RMF FM wynosił stale powyżej 30 proc., a w okresie maj-lipiec osiągnął rekordowe 32 proc. – najwięcej nie tylko w historii samej stacji, ale też w ogóle polskiej radiofonii komercyjnej. W tym samym czasie dwa rekordy osiągnęło RMF MAXX – pod względem udziału w rynku (4,4 proc) i średniego czasu słuchania (143 minuty). Systematycznie rośnie też słuchalność RMF Classic – wg najnowszych badań (sierpień-październik) stacja ma już 666 tys. słuchaczy dziennie i 1,5 proc. udziału – to jedne z najwyższych wyników w historii rozgłośni (dane: Radio Track, Kantar Polska, target: wszyscy 15-75 lat).

Wprowadzając nowe cenniki Grupa RMF brała pod uwagę nie tylko rekordowe wyniki słuchalności, ale też popyt na reklamę radiową oraz dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą.

- Naszych cenników reklamowych nie podnosiliśmy od marca br., pomimo bardzo wysokiej w tym czasie inflacji. Dodatkowo, do pakietu RMF 3D dołącza Radio Alex z Zakopanego – najstarsza, największa i najpopularniejsza stacja lokalna na Podhalu – mówi Tomasz Ramza, dyrektor generalny działu sprzedaży Grupy RMF.

Średnio 8 proc. drożej

Średnie ceny spotów zimą 2023 roku wyniosą: w RMF FM – 18 226 zł (wzrost w porównaniu do cennika jesiennego o 7,9 proc., w RMF MAXX – 4 084 zł (wzrost o 7,6 proc.), a w RMF Classic – 1 715 zł (wzrost o 8,0 proc.).

Dodatkowo do oferty handlowej wprowadzono nowe rozwiązania dla reklamodawców. Są to m.in. możliwość wyróżnienia ostatniej reklamy w bloku reklamowym specjalnym jinglem oraz pozycjonowanie wskazania sponsorskiego (w przypadku, gdy audycja ma więcej niż jednego sponsora).

Dodatkowo od przyszłego roku Grupa RMF będzie publikować nowe cenniki nie jak dotychczas co kwartał, ale na okresy dwumiesięczne i będą publikowane z wyprzedzeniem około 4-tygodniowym.  - Pozwoli nam to lepiej reagować na kondycję rynku reklamy i zmiany inflacyjne, przy jednoczesnym zachowaniu dużej przewidywalności kosztów kampanii w naszych stacjach – tłumaczy Tomasz Ramza.

Grupa RMF wprowadza też możliwość bezkosztowego i prostego podpisywania umów drogą elektroniczną za pomocą systemu SimpleSign. Reklamodawcy, którzy zdecydują się na to rozwiązanie będą nagradzani dodatkowym rabatem za wybranie tej formy akceptacji umów.

W cenniku wiosennym dopłata „high season”, wprowadzana przez Grupę RMF w okresach zwiększonego popytu na reklamę, będzie obowiązywała przed Walentynkami, w dn. 6-14 lutego i wynosić będzie 3 proc.

Cenniki zimowe obowiązywać będą od 9 stycznia do 26 lutego 2023 roku.

Dołącz do dyskusji: Grupa RMF podnosi ceny reklam o 8 proc.

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anty-RMF
Mało im pociągów z forsą wysyłaną do Niemiec.A gdzie się podział milion złotych z jesiennej kumulacji? Już w Reichu?
odpowiedź
User
.
Tandeta i chłam poszły w górę niestety... :)
odpowiedź
User
Tadek
Taka słuchalność chyba na kopcu, że tego ludzie słuchają podziwiam , już dawno bym cofnął im koncesję a oni jeszcze więcej kasy chcą, dziwie sie Zetce że im jeszcze nie dokopała.
odpowiedź