SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF przeprosi za "Złoty Mikrofon "

Ugoda między Polskim Radiem a największą polską rozgłośnią komercyjną RMF FM

RMF przeprosi za "Złoty Mikrofon "
Ugoda między Polskim Radiem a największą polską rozgłośnią komercyjną RMF FM

Ugodą zakończył się przed krakowskim Sądem Okręgowym spór między Polskim Radiem a rozgłośnią RMF-FM o przyznawanie na antenie nagrody "Złotego Mikrofonu". RMF zobowiązał się, że nie będzie więcej wykorzystywać tej nazwy - wymyślonej i opatentowanej przez rozgłośnię publiczną - oraz że na łamach ogólnopolskiego dziennika zamieści przeprosiny.

Nagrodę "Złotego Mikrofonu" Polskie Radio przyznaje od 1969 roku. Jej pomysłodawcą był redaktor naczelny wydawanego ówcześnie pisma "Radio i Telewizja". Do dziś jest to największe wyróżnienie, jakie może otrzymać pracownik czy współpracownik Polskiego Radia za wybitne osiągnięcia twórcze. Do 2000 r. "Złote Mikrofony" otrzymało 155 osób, wśród których znaleźli się Jonasz Kofta, Jan Nowak-Jeziorański i Czesław Miłosz.

Tymczasem w lutym 2000 r. RMF-FM w swoich audycjach również zaczął przyznawać "Złote Mikrofony"; nagrodził nimi dwie rozgłośnie lokalne. Polskie Radio uznało, że rozgłośnia komercyjna naruszyła prawo i skierowało pozew do sądu, w którym domagało się m.in. zakazania używania oznaczenia "Złoty Mikrofon", a także opublikowania przeprosin na łamach dwóch ogólnopolskich dzienników. W odpowiedzi na pozew pełnomocnik RMF-FM stwierdził, że wraz ze zmianą ramówki rozgłośnia przestała nadawać program, w którym nagrodę stanowiły nie "złote mikrofony", tylko "mikrofony koloru złotego".

W poniedziałek przed Sądem Okręgowym doszło do ugody. RMF zobowiązał się, że nie będzie więcej wykorzystywać oznaczenia wymyślonego i opatentowanego przez rozgłośnię publiczną, a także do zamieszczenia przeprosin na łamach ogólnopolskiego dziennika.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF przeprosi za "Złoty Mikrofon "

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl