SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio RMF24 z nowymi dżinglami i odświeżonym formatem muzycznym

Więcej serwisów informacyjnych, nowe pasmo weekendowe, baza muzyczna poszerzona o nowości i alternatywę oraz dżingle z głosem Grzegorza Pawlaka - to zmiany jakie po roku nadawania wprowadza dziś na antenę internetowe Radio RMF24.

Article

W poniedziałek, 28 marca internetowe informacyjno-muzyczne Radio RMF24 wystartowało w nowej odsłonie. Kilka dni temu stacja obchodziła pierwszą rocznicę powstania. Z tej okazji od dziś na antenie wprowadzono szereg zmian.

W stacji jest więcej serwisów informacyjnych. Od teraz w dni powszednie nowe, dodatkowe wydania "Faktów" pojawią się na stałe w połowie każdej godziny - między godz. 9:30 a 14:30. "Dzięki temu serwisy informacyjne w Radiu RMF24 będą emitowane co pół godziny przez cały dzień - od godz. 5 do 19. Utrzymany zostanie więc układ emisji, który został wprowadzony po wybuchu wojny w Ukrainie" - informuje w komunikacie prasowym nadawca.

Stacja zapowiada, że bez zmian emitowane są trzy pasma w dni powszednie prowadzone przez dziennikarzy RMF FM (m.in. Bogdana Zalewskiego, Marcina Jędrycha, Krzysztofa Urbaniaka) nadawane na żywo od godz. 7, w których znajdują się dodatkowe relacje reporterów i korespondentów, wywiady z gośćmi, analizy ekspertów, doniesienia agencyjne i sondy uliczne.

Nowością jest pasmo weekendowe - prowadzone w każdą sobotę i niedzielę w godz. 9-14, m.in. przez nową prezenterkę Paulinę Sawicką, która wcześniej związana była m.in. z Radiem Szczecin.

Nowe dżingle i zmiany w playliście

Radio RMF24 ma też nową oprawę dźwiękową. Wymieniono wszystkie dżingle, a głosem radia został Grzegorz Pawlak, aktor teatralny, dubbingowy oraz lektor.

Rozgłośnia nadal gra gitarowy pop i pop rock z domieszką klasyki rocka - największe przeboje ostatnich dekad XX i początku XXI w. Stacja wymienia, że w playliście znajdują się hity m.in. The Police, Perfectu, Phila Collinsa, Red Hot Chili Peppers, Dawida Podsiadło czy Imagine Dragons, ale baza muzyczna została odświeżona i "dostosowana do gustów słuchaczy Radia RMF24". Stacja w większym stopniu chce teraz prezentować również nowe piosenki z gitarowym brzmieniem i z pogranicza muzyki alternatywnej, m.in. utwory Igo, Kaśki Sochackiej, George’a Ezry, Eddiego Veddera, Kwiatu Jabłoni.

Zmiany w stacji wspiera kampania reklamowa RMF24 w największych portalach horyzontalnych - na dynamicznie modyfikowanych formatach displayowych zapowiadane są na bieżąco wywiady, rozmowy i tematy, które w ciągu najbliższych minut pojawią się na antenie. Za kreację i planowanie odpowiada dział promocji Grupy RMF.

Od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Radio RMF24 codziennie informuje o najważniejszych wydarzeniach związanych z wojną. Na antenie stacji można usłyszeć nie tylko najważniejsze doniesienia w "Faktach RMF FM", ale też dodatkowe korespondencje specjalnych wysłanników rozgłośni do Ukrainy, analizy ekspertów wojskowych, wywiady z przedstawicielami organizacji charytatywnych, relacje z akcji pomocowych przy granicy oraz rozmowy z samymi uchodźcami. Radio RMF24 na bieżąco przekazuje też wszystkie najważniejsze doniesienia agencyjne.

RMF FM liderem rynku radiowego

Internetowe informacyjno-muzyczne Radio RMF24 wystartowało w marcu ub.r. Stacji można słuchać na portalu www.rmfon.pl i za pomocą aplikacji mobilnej RMF ON.

Od wielu lat RMF FM jest zdecydowanie najpopularniejszą rozgłośnią w Polsce, ma ponad dwa razy wyższy wyniki niż zajmujące drugą pozycję Radio ZET.

Według badania Radio Track od grudnia 2021 r. do lutego 2022 r. Radio RMF FM miało 30,1 proc. udziału w rynku słuchalności wobec 29,5 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Radio RMF24 z nowymi dżinglami i odświeżonym formatem muzycznym

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Neo
A co ile minut będzie nadawany komunikat o wysłaniu SMS? Czy to już się skończyło. Pytam, bo przestałem słychać radia wraz z odejściem Tyczyńskiego.
odpowiedź
User
dominobb
A po co zmieniać format muzyczny, który był idealny?
Szkoda - do tej pory muzyka była w tym radiu idealna. Teraz doszły jakieś dziwadła (było nawet dziś rano coś z hip-hopu)... :/
odpowiedź
User
EREMIX
A co ile minut będzie nadawany komunikat o wysłaniu SMS? Czy to już się skończyło. Pytam, bo przestałem słychać radia wraz z odejściem Tyczyńskiego.

Zabawne, że komentarze zamieszczają tu ludzie absolutnie niemający pojęcia o czym piszą. Problem z czytaniem ze zrozumieniem też widać powszechny. Tyczyńskim sobie gęby nie wycieraj
odpowiedź