SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Robak w serwisie AIM

Nowy złośliwy robak bardzo szybko rozprzestrzenia się w serwisie komunikacyjnym AIM, amerykańskiej sieci AOL, który służy do obsługi elektronicznej korespondencji.

Robak rozsyła się za pomocą wiadomości, które zawierają bardzo krótkie zdanie oraz link do pliku "Picture.pif". Jeśli użytkownik otworzy załącznik, robak wysyła się automatycznie do wszystkich osób zamieszczonych w książce adresowej swojej ofiary.

Wcześniejszy, bardzo podobny robak wgrywał się do komputera użytkownika oraz równocześnie umożliwiał innym złośliwym oprogramowaniom infekowanie sprzętu ofiary. Specjaliści zidentyfikowali złośliwego robaka jako odmianę znanej już Opanki.

Sieć AOL półtorej godziny po wykryciu zagrożenie założyła filtr na swoim serwisie AIM dzięki czemu zablokowała możliwość dalszego rozprzestrzenianie się.

Zagrożenie związane z internetowymi robakami staje się w ostatnim czasie dość powszechne. Wiele złośliwych programów używa do rozprzestrzeniania się załączników lub linków umieszczanych w wiadomościach e-mail. Użytkownicy powinni być bardzo ostrożni klikając na linki lub otwierając pliki załączone do elektronicznej korespondencji, nawet jeśli otrzymali je od osób, które dobrze znają.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robak w serwisie AIM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl