SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Feluś, Pochłopień i Domaniewski uruchamiają warsztaty komunikacyjne z symulacją kolegium redakcyjnego

Były redaktor naczelny „Faktu” Robert Feluś, były szef „Wprost” Jacek Pochłopień i były wicenaczelny „Faktu” Jan Domaniewski wprowadzają na rynek szkolenia z komunikacji. Są one oparte na autorskim standardzie College Method obejmującym m.in. symulację warunków kolegium redakcyjnego.

Od lewej: Robert Feluś, Jacek Pochłopień i Jan Domaniewski Article

College Method to oferta warsztatów skierowana do zarządów firm, samorządów, organizacji społecznych oraz osób zajmujących się komunikacją, w tym pracowników agencji PR.

- Media, social media, czy sama opinia publiczna, są bardzo krytyczne i nieufne, ale nie są przeciwnikiem komunikującego. No, chyba że on sam staje się swoim własnym przeciwnikiem. Najczęściej takie działanie wynika z nieznajomości wszystkich realiów - zaznacza Robert Feluś. - Kontakt z wewnętrznymi mechanizmami mediów jest bezcenny. To nie jest czarna magia, tylko specjalistyczne środowisko, którego zasady działania trzeba poznać w praktyce, a nie w teorii - dodaje Jacek Pochłopień.

Warsztaty są oparte na autorskim standardzie. - Symulujemy warunki kolegium redakcyjnego, żeby ludzie tworzący projekty lub ich komunikację, mogli się zmierzyć z najtrudniejszym wyzwaniem - jak znaleźć klucz do mediów i nauczyć się go używać - tłumaczą twórcy projektu. - Dlatego chcemy pokazać w praktyce, jak działają media i co z ich procedur można wziąć z sukcesem dla siebie - zaznacza Jan Domaniewski.

- Nie chodzi o spotkanie z ciekawym człowiekiem ani o teoretyzowanie czy nudne prezentacje. Dlaczego my? Bo w przeciwieństwie do wielu szkolących, którzy nie spędzili nawet dwóch minut w redakcji, na własnej skórze przekonaliśmy się, co to znaczy walka o temat czy o uwagę i uznanie opinii publicznej. Mamy jeden cel: maksymalne możliwe podniesienie umiejętności specjalistów, którzy zajmują się argumentacją i komunikacją - zapowiada Domaniewski.

- Ale to szkolenie dotyczy także tych osób, które odpowiadają nie tylko za komunikację działań, ale i za same działania. Często dany projekt, samorządowy, społeczny czy biznesowy można zbudować naprawdę efektywnie, jeśli się na samym początku, w fazie idei, przewidzi jego możliwy wydźwięk - dodaje.

Feluś rok temu rozstał się z „Faktem”, Pochłopień niedawno z „Wprost”

Wszyscy twórcy warsztatów College Method mają wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu mediami. Jacek Pochłopień z początkiem sierpnia przestał być redaktorem naczelnym „Wprost”, zastąpił go w tej funkcji Marcin Dzierżanowski. Pochłopień kierował tygodnikiem przez trzy lata, a przez rok był wicenaczelnym. Wcześniej przez prawie 10 lat był zastępcą redaktor naczelnego „Forbesa”, pracował też w „Newsweek Polska” i „Pulsie Biznesu”.

Robert Feluś na początku września ub.r. zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego „Faktu”, po mocno skrytykowanej publikacji o śmierci syna Leszka Millera (były premier w pozwie domaga się za tekst przeprosin na pierwszej stronie przez sześć dni i 1,5 mln zł zadośćuczynienia).

Szefem tabloidu był od połowy 2014 roku, a związany z tytułem był od jego debiutu rynkowego w 2003 roku, pełniąc funkcje m.in. szefa działów newsowych, organizatora redakcji regionalnych, wicenaczelnego i szefa dodatku „Fakt Pieniądze”. W ostatnich latach pracy w „Fakcie” prowadził też niektóre wydania „Onet Rano”. W 2013 roku krótko był redaktorem dodatków tematycznych w „Forbesie”, a przed pracą w „Fakcie” pełnił funkcje kierownicze w „Super Expressie”.

Jan Domaniewski pracował w „Fakcie” od 2003 do 2011 roku, w latach 2007-2011 jako zastępca redaktora naczelnego, jest współtwórcą Fundacji „Faktu”. Wcześniej był związany z „Super Expressem” i „Gazetą Wyborczą”.

Na początku br. w ramach agencji komunikacji Medioster dla projektów społecznych Domaniewski uruchomił Centrum Wsparcia (Helpdesk), które ma pomagać we kontaktach z mediami przy kryzysach komunikacyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Feluś, Pochłopień i Domaniewski uruchamiają warsztaty komunikacyjne z symulacją kolegium redakcyjnego

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Llo
Nie mają już gdzie się mądrzyć na swoich kolegiach, to zostaje im jechać na symulatorze. To jest jak narkotyk...
30 3
odpowiedź
User
Wojtek
Nie mają już gdzie się mądrzyć na swoich kolegiach, to zostaje im jechać na symulatorze. To jest jak narkotyk...
Grzesiek przestań. Chciałbyś taką kasę
7 3
odpowiedź
User
xiv
Były naczelny, były szef, były wicenaczelny - wspaniała rekomendacja!
23 3
odpowiedź
User
Judo
Ten akapit o nich napisany jest w taki sposób, jak gdyby ich największym osiągnięciem było bycie wyrzuconym z roboty... Makabra faktycznie
25 1
odpowiedź
User
Teva
Bo oczywiście szanowni komentujący będa grzać swoje krzesła do końca życia, nigdy nie zmienią pracy, nie wspominając o tym, że nigdy nikt ich znikąd nie zwolni. Zawsze będa robić to co robią i nie odważą się na jakąkolwiek zmianę w życiu i dzielenie się z innymi swoimi doświadczeniami.
Jakie to smutne i dziecinne. Ech
7 8
odpowiedź