SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Feluś, Pochłopień i Domaniewski uruchamiają warsztaty komunikacyjne z symulacją kolegium redakcyjnego

Były redaktor naczelny „Faktu” Robert Feluś, były szef „Wprost” Jacek Pochłopień i były wicenaczelny „Faktu” Jan Domaniewski wprowadzają na rynek szkolenia z komunikacji. Są one oparte na autorskim standardzie College Method obejmującym m.in. symulację warunków kolegium redakcyjnego.

Od lewej: Robert Feluś, Jacek Pochłopień i Jan DomaniewskiOd lewej: Robert Feluś, Jacek Pochłopień i Jan Domaniewski

College Method to oferta warsztatów skierowana do zarządów firm, samorządów, organizacji społecznych oraz osób zajmujących się komunikacją, w tym pracowników agencji PR.

- Media, social media, czy sama opinia publiczna, są bardzo krytyczne i nieufne, ale nie są przeciwnikiem komunikującego. No, chyba że on sam staje się swoim własnym przeciwnikiem. Najczęściej takie działanie wynika z nieznajomości wszystkich realiów - zaznacza Robert Feluś. - Kontakt z wewnętrznymi mechanizmami mediów jest bezcenny. To nie jest czarna magia, tylko specjalistyczne środowisko, którego zasady działania trzeba poznać w praktyce, a nie w teorii - dodaje Jacek Pochłopień.

Warsztaty są oparte na autorskim standardzie. - Symulujemy warunki kolegium redakcyjnego, żeby ludzie tworzący projekty lub ich komunikację, mogli się zmierzyć z najtrudniejszym wyzwaniem - jak znaleźć klucz do mediów i nauczyć się go używać - tłumaczą twórcy projektu. - Dlatego chcemy pokazać w praktyce, jak działają media i co z ich procedur można wziąć z sukcesem dla siebie - zaznacza Jan Domaniewski.

- Nie chodzi o spotkanie z ciekawym człowiekiem ani o teoretyzowanie czy nudne prezentacje. Dlaczego my? Bo w przeciwieństwie do wielu szkolących, którzy nie spędzili nawet dwóch minut w redakcji, na własnej skórze przekonaliśmy się, co to znaczy walka o temat czy o uwagę i uznanie opinii publicznej. Mamy jeden cel: maksymalne możliwe podniesienie umiejętności specjalistów, którzy zajmują się argumentacją i komunikacją - zapowiada Domaniewski.

- Ale to szkolenie dotyczy także tych osób, które odpowiadają nie tylko za komunikację działań, ale i za same działania. Często dany projekt, samorządowy, społeczny czy biznesowy można zbudować naprawdę efektywnie, jeśli się na samym początku, w fazie idei, przewidzi jego możliwy wydźwięk - dodaje.

Feluś rok temu rozstał się z „Faktem”, Pochłopień niedawno z „Wprost”

Wszyscy twórcy warsztatów College Method mają wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu mediami. Jacek Pochłopień z początkiem sierpnia przestał być redaktorem naczelnym „Wprost”, zastąpił go w tej funkcji Marcin Dzierżanowski. Pochłopień kierował tygodnikiem przez trzy lata, a przez rok był wicenaczelnym. Wcześniej przez prawie 10 lat był zastępcą redaktor naczelnego „Forbesa”, pracował też w „Newsweek Polska” i „Pulsie Biznesu”.

Robert Feluś na początku września ub.r. zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego „Faktu”, po mocno skrytykowanej publikacji o śmierci syna Leszka Millera (były premier w pozwie domaga się za tekst przeprosin na pierwszej stronie przez sześć dni i 1,5 mln zł zadośćuczynienia).

Szefem tabloidu był od połowy 2014 roku, a związany z tytułem był od jego debiutu rynkowego w 2003 roku, pełniąc funkcje m.in. szefa działów newsowych, organizatora redakcji regionalnych, wicenaczelnego i szefa dodatku „Fakt Pieniądze”. W ostatnich latach pracy w „Fakcie” prowadził też niektóre wydania „Onet Rano”. W 2013 roku krótko był redaktorem dodatków tematycznych w „Forbesie”, a przed pracą w „Fakcie” pełnił funkcje kierownicze w „Super Expressie”.

Jan Domaniewski pracował w „Fakcie” od 2003 do 2011 roku, w latach 2007-2011 jako zastępca redaktora naczelnego, jest współtwórcą Fundacji „Faktu”. Wcześniej był związany z „Super Expressem” i „Gazetą Wyborczą”.

Na początku br. w ramach agencji komunikacji Medioster dla projektów społecznych Domaniewski uruchomił Centrum Wsparcia (Helpdesk), które ma pomagać we kontaktach z mediami przy kryzysach komunikacyjnych.

Dołącz do dyskusji: Feluś, Pochłopień i Domaniewski uruchamiają warsztaty komunikacyjne z symulacją kolegium redakcyjnego

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Llo
Nie mają już gdzie się mądrzyć na swoich kolegiach, to zostaje im jechać na symulatorze. To jest jak narkotyk...
odpowiedź
User
Wojtek
Nie mają już gdzie się mądrzyć na swoich kolegiach, to zostaje im jechać na symulatorze. To jest jak narkotyk...
Grzesiek przestań. Chciałbyś taką kasę
odpowiedź
User
xiv
Były naczelny, były szef, były wicenaczelny - wspaniała rekomendacja!
odpowiedź