SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Robert Janowski oficjalnie odchodzi z Polsatu. Powrót do TVP jest już pewny?

We wtorek 18 czerwca oficjalnie stało się to, czego cała branża rozrywkowa spodziewała się już od dawna. Robert Janowski pożegnał się z Polsatem i na pewno nie powróci w kolejnej edycji “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Zapowiadany od miesięcy powrót do “Jaka to melodia” nareszcie się ziści? 

Robert Janowski w "Twoja twarz brzmi znajomo" (fot. materiały prasowe) Robert Janowski w

Robert Janowski przez znaczną część swojej kariery był jednoznacznie kojarzony z TVP i kultowym programem “Jaka to melodia”. Zmieniło się to w 2018 roku, gdy ówczesny zarząd spółki postanowił całkowicie przerobić muzyczne show. Po odejściu z Telewizji Polskiej Janowski krótko pracował w TV Puls, by w 2021 roku znaleźc swój nowy telewizyjny dom w Polsacie. Gwiazdor najpierw wystąpił w 15. edycji “Twoja twarz brzmi znajomo”, którą ostatecznie wygrał, a od 17. sezonu wcielał się w rolę jednego z jurorów.

Współpraca Janowskiego z Polsatem okazał się niezwykle owocna, ale od pewnego czasu miała wyznaczoną datę ważności. W ciągu ostatnich miesięcy tajemnicą poliszynela było, że prezenter z czasem wróci do prowadzenia “Jaka to melodia”. Telewizja Polska nie potwierdziła jeszcze tych doniesień oficjalnie, ale właśnie otrzymaliśmy kolejną poszlakę jasno wskazującą, do czego wkrótce dojdzie.

Czytaj również: „Twoja twarz brzmi znajomo” z lepszym wynikiem niż jesienią

Robert Janowski odchodzi z Polsatu i żegna się z “Twoja twarz brzmi znajomo”

O rozstaniu jurora z formatem i stacją poinformowano w specjalnym komunikacie prasowym. Tym samym stało się już pewne, że w 21. edycji “Twoja twarz brzmi znajomo” Janowski nie wystąpi w żadnej formie. Jak zaznaczono w pożegnalnej wiadomości, “skrupulatne oceny poznało aż 40 uczestników, którzy przez te 5 ostatnich sezonów, wystąpili w programie”. Robert Janowski został pochwalony za to, że “doskonale wiedział, ile pracy i zaangażowania muszą włożyć uczestnicy, by wcielić się w muzyczne gwiazdy”. Służył im też zawsze cenną radą, otuchą oraz rzetelną i uczciwą oceną.

- Dziękuję za tę wspaniałą artystyczną podróż. Dziękuję za ludzi, których poznałem przy produkcji programu. Ale słowo ludzi - jest tu kluczowe, bo to ludzie stanowią sens każdego działania. To były ważne relacje w moim życiu. Będę tęsknił za Waszym profesjonalizmem, uczynnością i empatią. Dobrze się wyśpijcie przed następną edycją. Życzę Wam wielu sukcesów i satysfakcji. Sobie też - enigmatycznie zakończył cytowany w komunikacie Robert Janowski.

“Jaka to melodia” ze spadającą oglądalnością

Sam zainteresowany jeszcze przed opublikowaniem wiadomości o jego odejściu z “Twoja twarz brzmi znajomo” coraz wyraźniej sugerował, że plotki o jego zawodowej przyszłości nie są dalekie od prawdy. A przynajmniej część z nich. W poście na Facebooku z 15 czerwca Robert Janowski tak oto odniósł się do wieści o zatrudnieniu przez TVP:

- Niezbyt często komentuję doniesienia prasy, bo jestem już długo w ,,tym biznesie", by wiedzieć jak działa ta ,,portalowa" maszyna. Ale czasami trzeba się odezwać, bo jak się takie newsy rozhulają, to potem już nie zatrzymasz bębna i pójdą w świat głupoty długie i szerokie. (…) Jak to szło po kilku nutkach? ,,Mam tę moc, mam tę moc". Ano nie mam i chwała za to, bo kto wie, czy by mi sodówka nie uderzyła i gotów byłbym jeszcze pozwalniać całą ,,górę". No ale ktoś we mnie wierzy i wymyślił, że ,,pozwalniam". A ja mówię, że najpierw muszą mnie chyba zatrudnić w TVP, żeby cokolwiek. Póki co bez etatu. Nie trzeba zatem ,,drżeć" o przyszłość. Pracownicy programu mogą spać spokojnie. (…) Ustalmy jedno, to nie ja, ewentualnie, zastępuję Rafała [Brzozowskiego - przyp. red.], ale on, jeśli już, zastąpił mnie. Koniec, kropka. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu.

Coraz bardziej pewny powrót Janowskiego do TVP i “Jaka to melodia” z pewnością przyda się programowi, który w 2024 roku ogląda średnio ćwierć miliona mniej widzów niż rok wcześniej. W okresie od 1 stycznia do 4 kwietnia show przyciągało przed telewizory średnio 946 tys. odbiorców, co przełożyło się na 9,34 proc. udziału rynkowego wśród wszystkich widzów.

Dołącz do dyskusji: Robert Janowski oficjalnie odchodzi z Polsatu. Powrót do TVP jest już pewny?

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mes
Ciekawe czy na Titanicu ciągle gra muzyka
54 7
odpowiedź
User
Hmm
Uzurpatorzy w neo-TVP kierują się wyłącznie zemstą polityczną i usuwają wszystkich prowadzących, który pracowali w TVP za poprzedniej władzy nawet jeśli zyskali ogromną sympatię i uznanie widzów. Nic dziwnego, że oglądalność nielegalnie przejętego TVP szoruje po dnie, skoro działania "włodarzy" prowadzone są wyłącznie na szkodę spółki.
63 16
odpowiedź
User
Tomi
Rafal Brzozowski bardzo dobrze sprawdza się w roli prowadzącego JtM. Jest wyluzowany i traktuje z szacunkiem uczestników programu. Dziadzio Janowski został szybko zweryfikowany przez wolny rynek (jego program "Gra Muzyka" zleciał z anteny TV Puls zaledwie po kilkunastu odcinkach), a w dodatku pokazał swoje prawdziwe oblicze nieprzyjemnego i wyniosłego człowieka z wybujalym ego. Czas na emeryturę panie Janowski.
89 13
odpowiedź