SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dom mediowy Roberta Lewandowskiego z 2,2 mln zł wpływów i 281 tys. zł zysku

Firma RL Media, którą Robert Lewandowski uruchomił wspólnie z holdingiem marketingowym Group One, w ub.r. osiągnęła 2,23 mln zł przychodów sprzedażowych i 281,2 tys. zł zysku netto.

Robert Lewandowski Article

Start domu mediowego RL Media ogłoszono jesienią 2017 roku. Firma zajmuje się przede wszystkim planowaniem i zakupem mediów na potrzeby wszystkich obszarów komunikacji Roberta i Anny Lewandowskich. Zapowiedziano też, że w podobnym zakresie będzie obsługiwać innych znanych sportowców.

51 proc. udziałów RL Media ma holding marketingowy Group One, do którego należą też m.in. agencje Change/Serviceplan i Gong oraz dom mediowy Value Media. Właścicielem pozostałych udziałów jest firma Roberta Lewandowskiego RL Investments.

Według sprawozdania złożonego w KRS w ub.r. RL Media zanotowało 2,23 mln zł przychodów netto ze sprzedaży i 1,95 mln zł kosztów operacyjnych. Prawie wszystkie wydatki (1,94 mln zł) poszły na usługi obce, a 5,8 tys. zł wyniosły podatki i opłaty.

Firma nie zatrudniała żadnych pracowników, nie miała też jakichkolwiek kosztów związanych ze zużycie materiałów i energii oraz amortyzacją.

Jej zysk sprzedażowy i operacyjny wyniósł 281,3 tys. zł, a zysk brutto i netto był minimalnie niższy - 281,2 tys. zł. Spółka nie zapłaciła w ogóle podatku dochodowego.

Wspólnicy RL Media zdecydowali, że zeszłoroczny zysk zostanie im wypłacony jako dywidenda. Spółka ma 10 tys. zł kapitału podstawowego i żadnego kapitału zapasowego.

Lewandowski uruchomił też Stor_9 i zaczął współpracę z Lagardère Sports

W 2017 roku Robert Lewandowski razem ze swoim współpracownikiem Tomaszem Zawiślakiem uruchomił też inną firmę marketingową - agencję Stor9_. Odpowiada ona przede wszystkim za strategię komunikacji piłkarza i jego żony, działa zupełnie niezależnie od RL Media.

W elektronicznym KRS nie udostępniono jeszcze sprawozdania finansowego Stor9_ za ub.r.

Z kolei w połowie ub.r. Robert Lewandowski podpisał umowę z globalną agencją marketingu sportowego Lagardère Sports. Spółka odpowiada za komercyjne wykorzystywanie wizerunku piłkarza poza Polską.

Robert Lewandowski od kilku lat jest międzynarodowym ambasadorem marketingowym head&shoulders i Huawei. W grudniu ub.r. przedłużył na kolejny okres kontrakt z tym drugim koncernem, jednocześnie umowę reklamową z nim dotyczącą polskiego rynku zawarła Anna Lewandowska. Natomiast w połowie ub.r. Lewandowski przestał promować markę Gillette.

Piłkarz i jego żona od początku ub.r. są też związani z Oshee Polska. Robert Lewandowski po kilkuletniej współpracy z Coca-Colą został międzynarodowym ambasadorem produktów Oshee, jego wizerunek pojawił się m.in. na butelkach wody Oshee Vitamin Water, a w sierpniu br. do sprzedaży trafił napój funkcjonalny RL9 Pro. Z kolei Anna Lewandowski reklamuje wodę mineralną Kinga Pienińska.

Robert Lewandowski od paru lat promuje też odzież Vistula. Ponadto występuje w kampaniach sponsorów piłkarskiej reprezentacji Polski i Bayernu Monachium.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dom mediowy Roberta Lewandowskiego z 2,2 mln zł wpływów i 281 tys. zł zysku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wstydnaszkraj
taka polityka PiS i lewandowski kradną nasze pieniadze
5 3
odpowiedź
User
Jack
A gdy skończy się kariera i okaże się, że nie chce już dopłacać, nagle zyski padną na pyszczek, a pomysłodawca pójdzie do następnego źródełka ;)
4 1
odpowiedź
User
ya
A gdy skończy się kariera i okaże się, że nie chce już dopłacać, nagle zyski padną na pyszczek, a pomysłodawca pójdzie do następnego źródełka

szanuj Polaka Rodaka Jack. jeszcze może dać nam dużo radości
0 0
odpowiedź