SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Priday nowym prezesem zarządu Kompanii Piwowarskiej

Od października na czele Kompanii Piwowarskiej, spółki należącej do grupy SABMiller, stanie nowy prezes: Robert Priday. Obecny szef KP, Gary Haigh, został powołany na stanowisko dyrektora generalnego Miller Brands UK, brytyjskiej spółki należącej do grupy SABMiller.

Robert Priday nowym prezesem zarządu Kompanii Piwowarskiej

Robert Priday, obecnie prezes Backus – spółki zależnej SABMiller w Peru - obejmie stanowisko prezesa Kompanii Piwowarskiej w październiku 2011 r. Dołącza on do KP z Peru, gdzie piastował stanowisko dyrektora generalnego od 2006 r.

Swoją międzynarodową karierę w grupie SABMiller Priday rozpoczynał w Polsce w roku 1997. Był wtedy odpowiedzialny za integrację tyskiego browaru ze strukturami SABMiller ze szczególnym naciskiem na sprzedaż, marketing i łańcuch dostaw, a także zaangażowany w połączenie Browarów Tyskich z browarem w Poznaniu, będąc de facto współtwórcą Kompanii Piwowarskiej.

Rob Priday opuścił Polskę w roku 1999, gdy powołano go na stanowisko dyrektora generalnego na Słowacji. Stamtąd przeniósł się do Hondurasu, gdzie przez 4 lata pełnił funkcję dyrektora generalnego tamtejszej spółki SABMiller, a następnie do Peru. Ma w swym dorobku 29-letnią karierę w grupie SABMiller w RPA, Europie i Ameryce Łacińskiej, gdzie pełnił funkcje w wielu obszarach, w tym sprzedaży i marketingu, a także funkcje zarządcze.

Gary Haigh, obecny prezes Kompanii Piwowarskiej, został mianowany na stanowisko dyrektora generalnego Miller Brands UK, brytyjskiej spółki zależnej grupy. Obejmie to stanowisko w połowie września 2011 r.

Haigh został dyrektorem generalnym (a następnie prezesem) Kompanii Piwowarskiej w czerwcu 2009 roku. Do grupy SABMiller dołączył w roku 2005 jako dyrektor generalny europejskiej spółki eksportowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robert Priday nowym prezesem zarządu Kompanii Piwowarskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl