SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prezes UPC Polska szefem regionu w Europie Wschodniej w grupie Liberty Global. Odchodzi Eric Tveter

Robert Redeleanu, obecny CEO UPC Polska od 1 lipca br. będzie szefem regionu odpowiedzialnym za Europę Wschodnią w grupie Liberty Global, która jest właścicielem UPC. Redeleanu zastąpi na stanowisku Erica Tvetera, który po 10 latach odchodzi z firmy.

Robert Redeleanu Article

W poniedziałek grupa Liberty Global ogłosiła odejście Erica Tvetera, który sprawował wysokie funkcje kierownicze w koncernie od 2009 r. Był m.in. prezesem szwajcarskiego operatora telewizji kablowej, a następnie CEO odpowiedzialnym za obszar Europy Środkowo-Wschodniej, powiększony również o Austrię. Ostatnio Tveter zajmował jednocześnie dwa stanowiska: CEO na Europę Wschodnią i prezesa szwajcarskiego oddziału UPC.

W komunikacie zaznaczono, że decyzja Tvetera zbiega się ze sprzedażą wielu aktywów, które nadzorował podczas swojej kadencji. Liberty Global zamknęło sprzedaż UPC Austria na początku tego roku i ogłosiło sprzedaż swoich oddziałów w Szwajcarii, a także na Węgrzech, w Rumunii i Czechach.

Tveter był prezesem UPC w Szwajcarii przez 9 lat i przez ten czas przyczynił się do ponad 50-proc. wzrostu przychodów z operacji tej spółki od momentu jej przejęcia przez Liberty Global. Przewidywana wartość aktywów spółki w transakcji sprzedaży szwajcarskiego oddziału UPC firmie Sunrise wyceniana jest na 10-krotność szacowanej wartości wskaźnika OCF z 2019 r. po korekcie i stanowi znaczący zwrot dla Liberty Global.

Od 1 lipca br. stanowisko CEO na Europę Wschodnią obejmie Robert Redeleanu, który od lutego ub.r. jest prezesem UPC Polska.  Robert Redeleanu będzie podlegać Severinie Pascu, CEO UPC Szwajcaria.

Redeleanu dołączył do Liberty Global w 2013 r. jako prezes UPC Romania i od tego czasu rozszerzył swoje obowiązki na 3 oddziały operatora: węgierski, rumuński i polski. Na nowym stanowisku kierować będzie działalnością firmy w całej Europie Wschodniej do czasu oczekiwanego zamknięcia transakcji z Vodafone, a następnie będzie kontynuował swoją rolę w regionie, w skład którego wchodzić będzie UPC w Polsce i na Słowacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes UPC Polska szefem regionu w Europie Wschodniej w grupie Liberty Global. Odchodzi Eric Tveter

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kacper
UPC jakiś czas temu sprzedało prawie wszystkie oddziały Vodafone (oczywiście tam gdzie było), więc... Zmiana praktycznie żadna (dobra, może Słowacja dojdzie). Aczkolwiek nie zdziwię się, jeśli nawet i to zostanie sprzedane pod Magenta Telecom (joint-venture UPC i T-Mobile).
1 0
odpowiedź