SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Stanilewicz dyrektorem rozwoju mediów w Analizy Online

Robert Stanilewicz zaczął pracę jako dyrektor rozwoju mediów w firmie Analizy Online (należą do niej serwisy Analizyonline.com, Analizy.pl i Kupfundusz.pl). Poprzednio przez 17 lat pracował w Grupie TVN.

Robert StanilewiczArticle

Jako dyrektor rozwoju mediów Robert Stanilewicz będzie odpowiadał w Analizy Online za strategię rozwoju różnych form wideo oraz ich promocję w mediach społecznościowych. Będą to materiały reporterskie i rozmowy z ekspertami (ekonomistami, analitykami, inwestorami), dotyczące najważniejszych wydarzeń na rynkach gospodarczych.

- Wideo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów online. W intrenecie brakuje materiałów edukacyjnych, dlatego naszym priorytetem jest poszerzenie oferty serwisów grupy Analizy Online, w tym przede wszystkim Analizy.pl i Kupfundusz.pl o wartościowe treści multimedialne skierowane do indywidualnych inwestorów. Stawiamy na materiały autorskie o wysokiej jakości, dlatego do współpracy zaprosiliśmy Roberta Stanilewicza – jednego z najlepszych dziennikarzy ekonomicznych w Polsce, z którym mieliśmy już okazję współpracować m.in. podczas tworzenia programu ”Milion w Portfelu”, emitowanego w TVNCNBC a potem TVN24 Biznes i Świat kilka lat temu - komentuje Michał Duniec, prezes Analizy Online.

Obecnie prowadzone są prace nad nową wersję serwisu Analizy.pl. Będzie on oparty na technologii responsywnej, będzie zawierał nowe narzędzia do analizy produktów finansowych oraz bardziej eksponowane materiały wideo. Ma zostać udostępniony w drugiej połowie przyszłego roku.

Analizy.pl są skierowane do inwestorów indywidualnych, a pozostałe witryny Analizy Online - do klientów instytucjonalnych. Spółka Analizy Online od prawie 8 lat jest notowana na warszawskiej giełdzie. W pierwszej połowie br. zanotowała 3,4 mln zł wpływów ze sprzedaży i 408 tys. zł zysku netto.

Robert Stanilewicz przez 17 lat w Grupie TVN

- Cieszę się, że będę mógł swoim doświadczeniem wspierać rozwój Analizy.pl w zupełnie nowym obszarze. Analizy.pl to kompetencje, unikalna wiedza, głębokie podejście analityczne. W tym już są świetni. Tym większe wyzwanie dla mnie by obszar, za który będę odpowiadał stał się silnym wsparciem dla ich dotychczasowych działań i otworzył nowe możliwości - komentuje Robert Stanilewicz.

- Już teraz Analizy.pl publikują coraz więcej treści wykraczających poza aktualną sytuacją na rynku funduszy inwestycyjnych, dlatego mam wielką nadzieję, że nasze wspólne działania stworzą platformę do dyskusji o rynku finansowym, gospodarce, budowaniu wartości, a także do edukacji finansowej - dodaje dziennikarz.

Stanilewicz poprzednio przez 17 lat był związany z Grupą TVN. Najpierw przez 10 lat pracował w redakcji TVN24, gdzie prowadził m.in. serwisy ekonomiczne oraz magazyn „Bilans” i „Portfel” (za ten ostatni wspólnie z Pamelą Bem dostał nagrodę Libertas et Auxilium, w konkursie organizowanym przez prezesa UOKiK we współpracy z Centrum im. Adama Smitha oraz Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich).

Od 2007 roku prowadził także „Fakty, ludzie, pieniądze” oraz „90 minut” w TVN CNBC. Po likwidacji kanału przeszedł do TVN24 BIS, gdzie był gospodarzem kilku programów.

W 2005 roku otrzymał nagrodę im. Władysława Grabskiego, przyznawaną przez Narodowy Bank Polski. Za działalność dziennikarską otrzymał również nagrodę im. Mariana Krzaka, w związku z popularyzowaniem tematów o bankowości i finansach.

Dołącz do dyskusji: Robert Stanilewicz dyrektorem rozwoju mediów w Analizy Online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl