SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rocznie co najmniej 10 premier w Teatrze TV

Marian Zalewski, członek zarządu Telewizji Polskiej, podczas debaty “Teatr Telewizji i teatr w telewizji” zapowiedział, że w Teatrze Telewizji prezentowanych będzie wkrótce nie mniej niż dziesięć premierowych spektakli rocznie.

Teatr TV

Teatr TV

- Jeżeli chodzi o Teatr Telewizji to wszyscy mamy niedosyt. W ostatnich latach było jedynie kilka premier rocznie - powiedział Marian Zalewski. Przytoczył statystyki z których wynika, że w 2010 roku nadano osiem premierowych przedstawień, w 2011 roku - dziewięć, a w kolejnych dwóch latach premier było już po dziesięć rocznie. Zalewski zapowiedział, że TVP zamierza teraz pokazywać każdego roku co najmniej dziesięć premierowych spektakli.

Sztuki nadal będą prezentowane na antenie TVP1, mimo że od końca października br. redakcja teatru funkcjonuje w ramach kanału tematycznego TVP Kultura. - W wyniku tej decyzji Teatr Telewizji zyskuje usytuowanie gwarantujące mu potencjał i zaplecze do kształtowania i koordynowania polityki programowej w dziedzinie teatru dla anten spółki - tak TVP tłumaczy te zmianę w wydanym niedawno komunikacie.

Jak już podawaliśmy, nowa redakcja teatru będzie przygotowywała roczne plany programowe i sezonowe układy ramowe w zakresie spektakli teatralnych, pozyskiwała materiały literackie i inspirowała repertuar spektakli teatralnych, zamawiała produkcje wewnętrzne i zewnętrzne. Zajmie się też monitorowaniem życia teatralnego w celu pozyskiwania przedstawień teatralnych do rejestracji telewizyjnych. Jej szefem został Wojciech Majcherek, od 2005 roku związany z TVP Kultura (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rocznie co najmniej 10 premier w Teatrze TV

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
w TVP nawet propaganda upada
Eeeee to Zdrojewski już nie będzie występował na deskach Teatru Telewizji. TVP Kultura ogląda 25 tys. ludzi.
18 8
odpowiedź