SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rodzice dbają o bezpieczeństwo dzieci w Internecie

Ponad 85 procent amerykańskich rodziców i prawnych opiekunów dzieci w wieku od 6 do 18 lat korzystających z Internetu, twierdzi, że rozmawiało z nimi o tym jak bezpiecznie i mądrze surfować po sieci.

Rodzice dbają o bezpieczeństwo dzieci w Internecie

Tak wynika z badania o nazwie 'Parenting Moves Online: Parents' Internet Actions and Attitudes', przeprowadzonego przez firmę Harris Interactive na zlecenie fundacji Cable in the Classroom oraz organizacji Common Sense Media, o którym informuje eMarketer.

90 procent rodziców uczestniczących w badaniu stwierdziło, że podejmowało działania w celu upewnienia się, czy witryny odwiedzane przez ich dzieci są dla nich odpowiednie. Ponad 70 procent respondentów przyznało, że w ciągu ostatniego roku napotkało na przynajmniej jeden problem związany z korzystaniem przez ich dzieci z Internetu.

Jednocześnie jednak zdecydowana większość badanych uznała, że Internet pozwolił ich dzieciom na zdobycie umiejętności i informacji przydatnych w szkole (81 procent), dowiedzieć się czegoś nowego o innych kulturach (74 procent), czy też uzyskać dostęp do najnowszych informacji (68 procent).

Badanie zostało przeprowadzone w sierpniu bieżącego roku na próbie 2030 dorosłych Amerykanów, z których 411 miało dzieci korzystające z Internetu.

źródło: eMarketer

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rodzice dbają o bezpieczeństwo dzieci w Internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl