SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1 mln widzów serialu „Rolnicy. Podlasie”. Fokus TV wydłuża trzeci sezon

Trzeci sezon programu „Rolnicy. Podlasie” ogląda średnio 995 tys. widzów. Cykl ma kilkukrotnie wyższą oglądalność od średnich długookresowych wyników Fokus TV, kanał w paśmie nadawania audycji jest piątą najchętniej oglądaną stacją w rynku. Stacja ze względu na wysoką oglądalność produkcji wydłuża trzeci sezon o kilkanaście odcinków.

Trzeci sezon cyklu „Rolnicy. Podlasie” na antenie Fokus TV oglądać można w niedziele po godz. 20.00, począwszy od 14 marca br. Średnia widownia premierowych odcinków do 5 września wyniosła 995 tys. osób, co przełożyło się na 7,38 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 7,71 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W analizowanym okresie największą widownię zgromadził 25. odcinek, który śledziło 1,20 mln widzów. Jednocześnie jest to druga najwyższa widownia pojedynczej audycji nadanej w Fokus TV (pierwsze miejsce należy również do cyklu „Rolnicy. Podlasie” - nadany 27 grudnia ub.r. finałowy odcinek 2. serii śledziło 1,36 mln osób).

Oglądalność premier odcinek po odcinku (tabela)

Dla porównania, udział Fokus TV w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w ub.r. wyniósł 1,14 proc., a w grupie 16-49 było to 1,10 proc. Program ma kilkukrotnie wyższą oglądalność od średnich długookresowych wyników stacji.

W porównaniu do drugiego sezonu (emitowanego od 19 kwietnia do 7 czerwca 2020 roku) cykl zyskał 484 tys. widzów. Wówczas serię „Rolnicy. Podlasie” śledziło 471 tys. osób, co przełożyło się na 3,14 proc. udziału w grupie 4+ i 3,34 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

- Sukces serii „Rolnicy. Podlasie” jest bezpośrednio związany z naszymi bohateriami - są to wspaniali ludzie: otwarci, ciekawi i żyjący pełnym sercem. Ich życie i praca jest dla naszych widzów czymś co relaksuje i wprowadza zawsze w dobry nastrój - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Lenarczyk, szef Fokus TV. - Oczywiście lokalizacja też ma ogromne znaczenie - głęboko w każdym z nas jest tęsknota za otwartą przestrzenią pól, za lasami i za miejscami nieprzepełnionymi ludżmi. To właśnie dzięki bohaterom jak i twórcom serii jesteśmy w stanie poczuć zapach łąki i lasu i dotknąć romantyzmy tamtych stron Polski - dodaje.

Fokus TV w paśmie nadawania trzeciej serii „Rolnicy. Podlasie” jest piątą najchętniej oglądaną stacją na polskim rynku w obu grupach.

Widzowie w serialu „Rolnicy. Podlasie” oglądać mogą losy ludzi, którzy swoje życie związali z uprawą ziemi i hodowlą zwierząt. Produkcja realizowana jest w regionie podlaskim, to autorski projekt Fokus TV.

Fokus TV wydłuża trzeci sezon, premierowe odcinki do końca roku

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że trzeci sezon cyklu „Rolnicy. Podlasie” z założenia miał się składać z około 25 odcinków, ale ze względu na dobre wyniki oglądalności produkcja została wydłużona do 42 odcinków. Cykl w Fokus TV bez zmian będzie można oglądać w niedzielne wieczory do końca roku, aktualnie trwają prace na planie nowych odcinków.

- Decyzja o zwiększeniu ilości odcinków kolejnej serii przyszła bardzo łatwo - to nasi widzowie właściwie zadecydowali za nas. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy pokazać wszystkim życie i pracę rolników z Podlasia - mówi nam Piotr Lenarczyk

Dołącz do dyskusji: 1 mln widzów serialu „Rolnicy. Podlasie”. Fokus TV wydłuża trzeci sezon

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fan serialu "Komisarz Mama"
Wyniki rzeczywiście imponujące jak na ten kanał. Tylko niech uważają by nie przesycić ludzi za bardzo tym serialem. I pomyślą nad czymś podobnym tyle że o innym zawodzie.
odpowiedź
User
Piotr
Ależ tego badziewnego programu nie idzie oglądać zwłaszcza że w soboty Polshit póżniej katuje tym badziewnym programem przez kilka godzin
odpowiedź
User
Teleman
To jest program którego produkcja kosztuje niewiele ,a przynosi konkretny zysk ,pomyślcie ile kosztują guena typu "Hotel Paradise" czy "live island",a mają podobna oglądalność ,jeszcze tam okazują pustaków a tu zwykły ludzi żyjących sobie na wsi
odpowiedź