SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Roman Czejarek z odznaczeniem państwowym

W czwartku w Zamku Królewskim w Warszawie, podczas inauguracji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024, odbyło się wręczenie odznaczeń dla służb konserwatorskich, społecznych opiekunów zabytków i osób zasłużonych dla bezpieczeństwa dziedzictwa kultury. Wśród uhonorowanych znalazł się dziennikarz radiowej Jedynki Roman Czejarek.
 

Roman Czejarek, fot. wikipediaRoman Czejarek, fot. wikipedia

Roman Czejarek otrzymał odznaczenie za promowanie i dokumentowanie miejsc związanych z polską kulturą, tradycja i historią. Jest autorem kilkudziesięciu książek oraz kilku tysięcy audycji radiowych pokazujących i promujących najciekawsze miejsca w naszym kraju. Nieprzerwanie odwiedza z radiowym mikrofonem w cyklu wielogodzinnych audycji „na żywo” wszystkie miejsca ważne dla naszej kultury i dziedzictwa narodowego czyli muzea, skanseny, zabytki, wykopaliska archeologiczne, uczelnie, teatry, filharmonie, centra nauki itp. Od kilku lat audycjom „na żywo” towarzyszą specjalnie realizowane przy tej okazji filmy i podcasty. Redaktor Roman Czejarek promuje także i upowszechnia kulturę masową w terenie.

Czytaj także: Minister Sienkiewicz zbojkotował zaproszenie KRRiTV

Wyróżnienie dla Romana Czejarka

Przez 25 lat kierował najpopularniejszą w Polsce audycją radiową „Lato z Radiem”. W ramach tej audycji stworzył, zorganizował i wypromował największą w Polsce serię tras koncertowych dostępną bezpłatnie dla dużego grona odbiorców. 

Roman Czejarek przygodę z radiem rozpoczął w 1985 roku. Prowadził Radio Bałtyk, współpracował z Trójką, Rozgłośnią Harcerską. Od 1991 roku był reporterem i prowadzącym w „Sygnałach Dnia", "Czterech porach roku", "Z kraju i ze świata" oraz krótko w „Muzyce i Aktualności". Rok później zostałem szefem "Lata z Radiem" i był nim przez 25 lat! Po epizodzie pracy w Zarządzie, w 1988 roku wrócił do Programu 1, a po kilku latach nieobecności, w 2010 roku wrócił do Polskiego Radia, do „Lata z Radiem" i do „Czterech pór roku”.

Pod koniec marca br. informowaliśmy, że Agata Bachanek i Roman Czejarek poprowadzą w TVP Info nowy program „Kiedyś to było”. Dla Czejarka to powrót do Telewizji Polskiej po 13 latach - związany był z nadawcą w latach 1993-2011. 

Dołącz do dyskusji: Roman Czejarek z odznaczeniem państwowym

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
"Studio Bałtyk, nie" Radio Bałtyk" , zawsze coś mylicie.
odpowiedź
User
32ewd
K0lejny ładskorób Thuska
odpowiedź
User
Roland
Ciekawe jak według komentującego wyżej "ładskorób Tuska" utrzymał się w Polskim radiu 8 lat za panowania PiSu ?
odpowiedź