SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ronson: 900 nowych lokali w 2011. Powstanie obiekt hotelowo-biurowy

Firma deweloperska Ronson Development planuje rozszerzyć swoją ofertę o blisko 900 lokali w 2011 roku. W tym celu spółka uruchomi łącznie co najmniej 7 nowych inwestycji. Rozpocznie również projekt hotelowo – biurowy we Wrocławiu.

Ronson: 900 nowych lokali w 2011. Powstanie obiekt hotelowo-biurowy

„Rozszerzenie oferty powinno pozwolić na niemal podwojenie sprzedaży z 2010 roku i przekroczenie poziomu 500 sprzedanych mieszkań na koniec roku. Oprócz tradycyjnych projektów mieszkaniowych, Ronson zamierza uruchomić nowatorską inwestycję we Wrocławiu. Przy ul. Na Grobli powstanie pierwszy projekt spółki o charakterze hotelowo-biurowym" – czytamy w komunikacie.

„Pełna lista projektów, nad których rozpoczęciem obecnie pracujemy obejmuje aż 12 pozycji, z czego większość powinniśmy zdążyć wprowadzić do sprzedaży do końca roku. Pozwoli nam to zdecydowanie rozszerzyć zasięg działalności oraz zwiększyć rozpoznawalność naszej marki na nowych rynkach, a to powinno przełożyć się na wzrost sprzedaży. Dzięki znaczącemu poszerzeniu oferty, zakładamy, że w tym roku uda nam się przekroczyć poziom 500 sprzedanych mieszkań, a w ciągu roku, dwóch osiągnąć poziom 800-1000 rocznie" – powiedział dyrektor sprzedaży Ronsona, Andrzej Gutowski, cytowany w komunikacie.

W Warszawie przy ul. Jana Kazimierza na Woli, firma planuje realizację inwestycji mieszkaniowej przy współpracy z partnerem, który odsprzedał spółce kontrolowanej przez Ronson 58% udziałów w tym projekcie.

„Docelowo w ramach projektu ma powstać osiedle z około 600 mieszkaniami łącznie. Pierwszy etap, który zakłada budowę 167 lokali ma się rozpocząć w połowie roku. Planujemy tę inwestycję pozycjonować w segmencie ekonomicznym, gdzie ceny mieszkań będą bardzo konkurencyjne. W ten sposób została również przygotowana struktura mieszkań" – czytamy dalej.

Wśród nowych projektów będą również Magellan przy ul. Magazynowej na Mokotowie, gdzie w pierwszym etapie powstanie 136 mieszkań, a docelowo ok. 270, oraz inwestycja domów jednorodzinnych w Falentach. Projekt, którego rozpoczęcie planowane jest na połowę roku zakłada budowę docelowo ok. 150 domów, z czego 12 w pierwszym etapie. W ostatnim kwartale do sprzedaży trafią również kolejne etapy projektów Verdis na Woli i Sakura na Mokotowie, dzięki którym oferta rozszerzy się o odpowiednio 63 i 136 mieszkań – podała również spółka.

„Obecnie w ofercie Ronson w Poznaniu pozostały ostatnie mieszkania w projekcie Galileo przy ul. Kazimierza Wielkiego. Wszystkie z nich objęte są specjalną ofertą, w ramach której ceny zaczynają się od 6200 zł za m.kw. brutto. Na początku drugiego kwartału ma zostać uruchomiona druga inwestycja Ronsona na poznańskim rynku, tym razem w malowniczych Tulcach" – czytamy w komunikacie.

W pierwszym etapie osiedla Tulce powstanie 15 jednostek szeregowych z 30 mieszkaniami. Dwu, trzy oraz czteropokojowe mieszkania będą miały metraże od 56 do 94 m.kw.

„Drugim projektem, którego rozpoczęcie planowane jest na ten rok w Poznaniu to inwestycja zlokalizowana w dzielnicy Jeżyce. Realizowana jednoetapowo inwestycja z 238 mieszkaniami ma być wprowadzona do sprzedaży w połowie tego roku" – podano w komunikacie.

Na  IV kw. spółka planuje wprowadzenie  do wrocławskiej oferty kolejnego etapu Impressio - pierwszego projektu Ronson w stolicy Dolnego Śląska. Drugi etap zlokalizowanej w dzielnicy Grabiszynek inwestycji to łącznie 120 mieszkań. Osiedle powstaje przy zbiegu ulic Blacharskiej oraz Rymarskiej, w otulinie Parku Grabiszyńskiego.

„W fazie projektowej są kolejne wrocławskie inwestycje spółki, zlokalizowane w zielonej dzielnicy Jagodno oraz przy ulicy Na Grobli. W obrębie Jagodna planowana jest realizacja trzyetapowej inwestycji z 5 – kondygnacyjną zabudową pierzejową (w ciągu frontowych elewacji). Projekt przy ul. Na Grobli w swojej charakterystyce będzie odbiegał od dotychczas realizowanych inwestycji mieszkaniowych spółki. Na Grobli powstanie budynek hotelowo – biurowy, płynnie wpisujący się w charakter otoczenia" – zaznaczono w informacji spółki.

W Szczecinie, w marcu do sprzedaży trafią mieszkania z pierwszej inwestycji Ronson. Inwestycja jest zlokalizowana w prestiżowej dzielnicy Warszewo przy ul. Duńskiej i Krasińskiego. W pierwszym etapie powstają dwa 4-piętrowe budynki, z 82 mieszkaniami o powierzchni od 36 do 98 m.kw.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku spółka miała 25,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 12,31 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 172,95 mln zł wobec 77,95 mln zł. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ronson: 900 nowych lokali w 2011. Powstanie obiekt hotelowo-biurowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl