SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ronson Development sprzedał 158 lokali w I półroczu 2010

W pierwszych sześciu miesiącach 2010 r. firma deweloperska Ronson sprzedała 158 lokali, czyli o 34% więcej niż w analogicznym okresie 2009, kiedy nabywców znalazło 118 lokali, poinformowała spółka w piątek. W II kw. 2010 r. sprzedano 73 lokale, o 10 więcej niż przed rokiem. W samym czerwcu sprzedano 28 lokali (netto).

"W czerwcu najwięcej, piętnaście mieszkań, sprzedano w ursynowskim Gemini. Sześć lokali znalazło nabywców w zlokalizowanym na Bielanach projekcie Imaginarium, z czego cztery w rozpoczętym w tym roku III etapie inwestycji i po jednym w poprzednich. W drugim z ursynowskich projektów, Nautice sprzedano dwa mieszkania, natomiast w poznańskiej inwestycji Galileo oraz Gardenii zlokalizowanej w Józefosławiu nabywców znalazły kolejno trzy mieszkania i dwa domy" - czytamy w komunikacie.

"Znaczący wzrost wyników sprzedaży w I połowie bieżącego roku świadczy o poprawie sytuacji na rynku mieszkań. W naszym przypadku dodatkowo należy zwrócić uwagę, że na początku 2010 r. mieliśmy w ofercie około 270 lokali podczas gdy rok wcześniej było to prawie 530 mieszkań. Oczekujemy, że wprowadzenie w lecie do oferty kolejnych projektów jeszcze bardziej poprawi wyniki sprzedaży w II półroczu, natomiast oddanie do użytku ursynowskich projektów Nautica i Gemini przełoży się na bardzo dobre wyniki finansowe w III kw. 2010" - powiedział dyrektor finansowy Ronson, Tomasz Łapiński, cytowany w komunikacie.

Ronson miał 1,33 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 2,56 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 23,89 mln zł wobec 15,16 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ronson Development sprzedał 158 lokali w I półroczu 2010

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl