SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rosja blokuje polską platformę edukacyjną. Bo nie usunęła treści o wojnie w Ukrainie

W środę rosyjski regularor rynku medialnego i telekomunikacyjnego Roskomnadzor zablokował na terenie Federacji Rosyjskiej dostęp do serwisu Znanija - wariantu polskiej platformy Brainly dla uczniów z Rosji, Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu. Przyczyną jest brak zgody platformy na usunięcie treści o wojnie w Ukrainie.

Article

Jak informuje w oświadczeniu przesłanym Wirtualnemedia.pl Brainly, na początku tego tygodnia platforma otrzymała od Roskomnadzoru (Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Środków Masowych) żądanie usunięcia treści związanych z wojną w Ukrainie z Bazy Wiedzy na platformie Znanija. Z tego serwisu edukacyjnego korzysta ponad 45 milionów użytkowników w całej Ukrainie, Rosji, Białorusi i Kazachstanie.

Rosyjska wersja Brainly zablokowana

- Oczywiście nie spełnimy tego żądania. Usunięcie takich treści z naszej Bazy Wiedzy byłoby sprzeczne z naszą misją i naruszyłoby zaufanie naszych użytkowników, którzy polegają na platformie, jako źródle sprawdzonych informacji i materiałów do nauki - podało Brainly.

Dalej firma informuje: Po inwazji Rosji na Ukrainę postanowiliśmy zwiększyć widoczność odpowiedzi związanych z tą wojną na naszej platformie, zapewniając lepszy dostęp do nieocenzurowanych informacji o konflikcie, jego kontekście historycznym i trwającej reakcji międzynarodowej. Ponadto, od początku marca Brainly wyłączyło wszystkie reklamy i płatności na Znanija.

W konsekwencji, w środę dostęp do Znanija z terytorium Rosji został zablokowany przez Roskomnadzor.

- Dziesiątki milionów użytkowników Znanija zobaczyło naszą wiadomość odsyłającą do odpowiedzi na pytanie o wojnę w Ukrainie, a prawie milion tę odpowiedź przeczytało. Nasz zespół Znanija nadal zapewni użytkownikom ukraińsko- i rosyjskojęzycznym dostęp do platformy, z miejsc, z których będzie to możliwe - zapewnia Brainly.

Brainly to platforma do wspierania procesu nauki szkolnej, dzięki której uczniowie z całego świata mogą poszerzać swoją wiedzę oraz mają zapewniony dostęp do wzajemnej nauki online. Obecnie z platformy korzystają uczniowie, rodzice i nauczyciele w ponad 35 krajach m.in. w USA, Indiach, Indonezji, czy Brazylii.

Dołącz do dyskusji: Rosja blokuje polską platformę edukacyjną. Bo nie usunęła treści o wojnie w Ukrainie

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stan
A w Polsce jest totalna blokada internetu. Wystarczy napisać komentarz z historii polsko - ukraińskiej z ostatnich 100 lat i już jest usuwany przez cenzure. Wystarczy napisać o USA, i komentarz laduje w koszu, zresztą jest niewiele tematów na które można coś napisać.
odpowiedź
User
A
Dziwni są ci nasi politycy i dziennikarze, najpierw dają ukraincom nasze czołgi, pluja na Rosje jadem i obrzucaja czym się da a później są zdziwieni że Rosja śmiała się odgryzc. Rosja i tak jest cierpliwa.
odpowiedź
User
fun
Od kilku miesięcy jest blokada rosyjskich mediów (wbrew art 18 i 19 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka) do tego dochodzi wycinanie stron antyrządowych (na szczęście jest vpn i Tor), banowanie kont, usuwanie wpisów mających odmienne zdanie niż PIS i ich "wolne media", a ci piszą, że jakaś strona pokasowałą linki. Serio?
odpowiedź