SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rosną przychody i zyski BBC Worldwide

Spółka BBC Worldwide zakończyła rok finansowy 2012-2103 niewielkim wzrostem przychodów i zysku. Firma ze sprzedaży programów i dystrybucji wypracowała 312 mln funtów.

<!-- 0.5092s -->

Celem działalności spółki BBC Worldwide jest wspieranie misji brytyjskiej telewizji publicznej BBC i maksymalizacja jej zysków. Przychody spółki  ze sprzedaży programów i kanałów zagranicznych wyniosły w roku 2012-2013 (okres od 1 kwietnia 2012 do 31 marca 2013) 1,12 mld funtów i były o 3 proc. wyższe niż rok wcześniej. Zysk firmy poszedł do góry z kolei o 1 proc. i uplasował się na poziomie 156 mln funtów.

- Wyniki BBC Worldwide są bardzo dobre mimo trudności ekonomicznych, jakie trapią branżę mediów, a szczególnie dynamiczny wzrost odnotowujemy w sprzedaży programów i kanałów międzynarodowych - mówi Tim Davie, dyrektor generalny BBC Worldwide.

Ze sprzedaży programów i dystrybucji spółka osiągnęła w minionym roku 312 mln funtów. Do najlepiej sprzedających się programów BBC należały: “Africa” (sprzedano go do 195 terytoriów), “Top Gear USA” (174 terytoriów) oraz “Ripper Street” i “Parade’s End” (ponad 120 terytoriów).

Firma w roku 2012–2013 wydała na inwestycje 176 mln funtów. Inwestycje w prawa do dystrybucji wyniosły 104 mln mln funtów, z czego 74 mln funtów dotyczyło programów BBC.

BBC Worldwide dociera obecnie ze swoimi kanałami telewizyjnymi do 406 mln gospodarstw domowych na świecie. W Polsce nadaje pięć kanałów: BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle, CBeebies i BBC HD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rosną przychody i zyski BBC Worldwide

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl