SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rośnie liczba klientów UPC Polska. Wzrost do 610 tys. użytkowników platformy Horizon

Na koniec września br. sieć kablowa UPC Polska miała 1,43 mln abonentów o 4,5 tys. więcej niż rok wcześniej. Najszybciej przybywa klientów internetu i telefonii cyfrowej - wynika z raportu Liberty Global, właściciela operatora. Przychody w ciągu trzech kwartałów br. zamknęły się sumą 1,189 mld zł.

 

Article

Sieć UPC Polska na koniec września br. obsługiwała 1 430 900 klientów, co oznacza, że operator zyskał 4,5 tys. abonentów względem III kwartału rok wcześniej.

- Nasze inwestycje w przełomową na rynku prędkość gigabitową dla firm i osób prywatnych oraz nowe portfolio usług cyfrowej rozrywki i internetu, w tym między innymi dostęp do kanałów Polsat Sport Premium, przyczyniły się do poprawy wyników UPC w ostatnim kwartale. Dodatkowo, dzięki nowej ofercie zdobyliśmy nowych klientów, oferując im dostęp do innowacyjnej rozrywki na wielu ekranach, a także najlepszej jakości internet. Z pełnym zaangażowaniem zwiększamy skalę działalności, aby stale proponować klientom jak najwyższą jakość oraz poszerzać zasięg naszej sieci gigabitowej poza 3,4 milionów gospodarstw domowych, do których docieramy już dziś, a także zwiększać liczbę miejsc, w których możemy zaoferować prędkość gigabitową - tłumaczy Robert Redeleanu, prezes UPC Polska.

Rośnie jednak liczba usług, z których korzystają abonenci - łącznie klienci UPC Polska na dzień 30 września br. korzystali z 3 010 200 usług (rok wcześniej wskaźnik RGU wynosił 2 958 300, co oznacza wzrost o 51 900). 3 430 800 gospodarstw domowych było w zasięgu sieci UPC Polska po III kwartale 2018 roku.

Na dzień 30 września br. UPC Polska miała 1 033 100 użytkowników telewizji cyfrowej, co oznacza o 16,6 tys. więcej niż rok wcześniej. Użytkowników platformy Horizon jest już 610 tys., co stanowi 59 proc. bazy użytkowników telewizji cyfrowej.

Natomiast z szerokopasmowego internetu UPC na koniec III kwartału br. wyniosła 1 mln 153 tys., co oznacza wzrost w ciągu roku o 30,5 tys. Z modemu Connect Box korzysta już 545 000, co stanowi 47 proc. naszej bazy klientów korzystających z usługi internetowych. Liczba użytkowników usług telefonicznych wzrosła o 17 400 rok do roku i wyniosła 643 900 klientów.

- W III kwartale 2018, dzięki wieloletnim i wielomiliardowym inwestycjom, jako pierwszy ogólnopolski operator wprowadziliśmy w Warszawie gigabitową prędkość internetu. Ponadto, zaproponowaliśmy nowe portfolio z 3 różnymi prędkościami: 150Mb/s, 300Mb/s oraz 500Mb/s. Dodatkowo, poprawiliśmy jakość domowego Wi-Fi dzięki innowacyjnemu modemowi Giga Connect Box dedykowanemu prędkości 1 Gb/s. Jednocześnie ponownie poprawiliśmy doświadczenia użytkowników korzystających z naszych usług internetowych poprzez wprowadzanie nowych produktów, takich jak Internet Boostery - informuje UPC Polska.

300 000 klientów zyskało przyspieszenie internetu do 150Mb/s, a średnia prędkość z jakiej na koniec III kwartału korzystali abonenci sieci osiągnęła 180 Mb/s.

W ciągu trzech kwartałów br. przychody UPC Polska zamknęły się sumą 334 mln zł (1,19 mld zł), rosnąc o 1,5 proc. z 389,7 mln dolarów  (1,17 mld zł) rok wcześniej.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rośnie liczba klientów UPC Polska. Wzrost do 610 tys. użytkowników platformy Horizon

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
horizon
to wyjątkowo nieudany mediabox. Forum Upc jest pełne różnych uwag użytkowników, które nie budzą żadnej reakcji w firmie.
10 9
odpowiedź
User
madipovaB
Я извиняюсь, но, по-моему, Вы не правы. Я уверен. Могу это доказать. Пишите мне в PM.
0 0
odpowiedź