SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rostowski: Nie zwiększymy wydatków budżetowych w 2010 r.

Wydatki budżetowe w 2010 roku nie zostaną zwiększone nawet jeśli dochody będą wyższe od zapisanych w ustawie budżetowej, zapowiedział minister Jacek Rostowski w poniedziałek.

Rostowski: Nie zwiększymy wydatków budżetowych w 2010 r.

"Powinniśmy zrobić wszystko co możliwe, aby mieć jak najniższy deficyt w roku 2010 i następnych latach. Wobec tego nie przewiduję zwiększania jakichkolwiek wydatków, na skutek tego że mamy wyższe dochody" - powiedział podczas debaty budżetowej w senacie Rostowski. Minister dodał, że niska relacja długu publicznego do PKB i niski deficyt, będą przewagą konkurencyjną Polski i pozwolą na szybszy wzrost gospodarczy w przyszłości.

W połowie grudnia Sejm przyjął ostateczną wersję budżetu państwa na 2010 rok, utrzymując w nim limit deficytu na poziomie 52,2 mld zł.

Ustawa budżetowa na 2010 r. zakłada, że dochody wyniosą 248.868.601 tys. zł, wydatki - nie więcej niż 301.082.817 tys. zł. Przychody z prywatyzacji zaplanowano w wysokości ok. 25 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rostowski: Nie zwiększymy wydatków budżetowych w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl