SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rosyjski współpracownik Sputnika z zakazem wjazdu do Polski

W poniedziałek na wniosek szefa ABW, na listę cudzoziemców niepożądanych na terytorium RP został wpisany Wiktor Bezeka – dziennikarz i publicysta, którego publicystyczna aktywność (jak oceniają polskie służby) jest elementem walki informacyjnej, którą Kreml prowadzi przeciwko Polsce i UE.

 

Bezeka od lat związany jest z telewizją Russia Today i polskojęzyczną redakcją agencji informacyjnej Sputnik. Korzystając z tych mediów „angażuje się w szerzenie rosyjskiej propagandy wymierzonej w interesy Rzeczypospolitej Polskiej, polską rację stanu oraz wizerunek Polski na arenie międzynarodowej” – informuje Departament Bezpieczeństwa Narodowego KPRM. Wymienione media bowiem są typowo dezinformacyjnymi strukturami, stanowiącymi zaplecze Kremla.

To nie pierwszy przypadek nałożenia przez władze Polski zakazu wjazdu na rosyjskiego dziennikarza. W marcu 2021 r. na wniosek ABW przedłużony został do 2025 r. zakaz wjazdu do Polski i krajów strefy Schengen zaangażowanego w szerzenie kremlowskiej propagandy Leonida Swiridowa (został on objęty zakazem w 2015 roku). W tym samym roku podobną decyzję wydano wobec do Jewgienija Reszentiewa, reportera rosyjskiej TV, prowadzącego szkodliwą dla RP działalność wykraczającą poza ramy pracy dziennikarza. Reszetniew prowadził działalność wpisującą się w zadania struktur prowadzących w Rosji walkę informacyjną.

Russia Today, podobnie jak kilka innych rosyjskich stacji, objęta jest sankcjami Unii Europejskiej. We wrześniu 2022 r. Polska, w porozumieniu z krajami bałtyckimi, zaostrzyła przepisy dotyczące wjazdu na swoje terytorium w odniesieniu do obywateli Rosji. Przyjęte rozwiązania służą ograniczeniu innych niż całkowicie niezbędne podróży obywateli Federacji Rosyjskiej do Polski.

Dołącz do dyskusji: Rosyjski współpracownik Sputnika z zakazem wjazdu do Polski

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jak
Panuje dziwna moda jeżeli ktoś napisze coś w temacie wojny a jest to niezgodne z aktualną propagandą rządu Polski od razu jest ruskim szpiegiem, trollem. Dlaczego komentarze pisane przez Polaków którzy mają dość kłamstwa rządu nazywane są ruska dezinformacja
odpowiedź
User
Krasawica
Panuje dziwna moda jeżeli ktoś napisze coś w temacie wojny a jest to niezgodne z aktualną propagandą rządu Polski od razu jest ruskim szpiegiem, trollem. Dlaczego komentarze pisane przez Polaków którzy mają dość kłamstwa rządu nazywane są ruska dezinformacja

Bo ponad rok temu Putin zażądał powrotu Polski pod władzę Moskwy, a od prawie roku ruscy zabijają blisko Polski, z zamiarem wjechania do Polski na czołgach, pajacu.
odpowiedź
User
Seba
I bardzo dobrze. Niech siedzi u siebie!
odpowiedź