SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Roszady w TVP

Zarząd TVP S.A. złożył do KRS nową wersję statutu Spółki.

14 czerwca br. Zarząd TVP S.A. złożył do Krajowego Rejestru Sądowego wniosek o rejestrację statutu spółki TVP S.A. w wersji zawierającej zmiany wniesione przez Ministra Skarbu Państwa w porozumieniu z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji - - poinformował Wirtualnemedia.pl  we wtorek rzecznik prasowy telewizji Jarosław Szczepański.

Nowy statut został przygotowany przez Ministra Skarbu Państwa w  porozumieniu z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Został  przyjęty przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki 20 maja.

W statucie jest zapis konkretyzujący, że prezes, członek zarządu  lub cały zarząd TVP mogą być zawieszeni w czynnościach z ważnych  powodów na czas nie dłuższy niż trzy miesiące.

W poprzednim statucie czas zawieszenia nie był określony, co  spowodowało, że wiceprezes ds. programowych TVP Ryszard Pacławski  został zawieszony w czynnościach i stan ten trwa już 8 miesięcy. W  radzie nadzorczej TVP nie ma takiej większości, która potrafiłaby  go przywrócić do pracy bądź odwołać ze stanowiska. Tydzień temu RN  TVP zawiesiła również bezterminowo wiceprezesa ds. nowoczesnych  technologii Marka Hołyńskiego.

Wśród nowych zapisów w statucie jest też konieczność  zatwierdzania przez radę nadzorczą kandydatów na zastępców  dyrektorów oddziałów terenowych i zastępcy głównego księgowego  TVP. Statut wymaga też, by w sprawach zaciągania zobowiązań  powyżej 250 tysięcy euro zarząd musiał podejmować uchwały. W
przypadku zaciągania przez zarząd zobowiązań warunkowych (w tym  udzielania gwarancji oraz wystawiania weksli powyżej 500 tysięcy  euro), akceptację musi wyrazić rada nadzorcza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Roszady w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl