SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Cywiński nie prowadzi już „Rozmów pod krawatem” w Radiu Szczecin

Radio Szczecin modyfikuje swoją codzienną audycję „Rozmowy pod krawatem”, nie będą jej prowadzili już Magdalena Ogórek ani Piotr Cywiński, lecz dziennikarze stacji - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. - Chcemy bardziej postawić na regionalne dziennikarstwo - mówi nam wicenaczelny rozgłośni Tomasz Duklanowski.

Piotr Cywiński prowadził "Rozmowy pod krawatem" od grudnia 2017 roku Fot. Radio Szczecin Article

„Rozmowy pod krawatem” to codzienna poranna audycja, emitowana o godz. 8.30, w trakcie której dziennikarze rozmawiają z politykami o bieżących sprawach. Od poniedziałku do czwartku włącznie tematami są kwestie polityczne, w piątki – sprawy kulturalne (te wydania prowadzi Karol Wojtyła, dziennikarz). Od początku grudnia 2017 roku jednym z prowadzących rozmowy był warszawski dziennikarz Piotr Cywiński, pod koniec roku dołączyła do niego Magdalena Ogórek. - Będą prowadzić rozmowy z politykami także ze Szczecina, którzy częściej przebywają w stolicy np. z Pawłem Muchą czy Pawłem Szefernakerem. To moja własna inicjatywa, nie narzucona przez Warszawę - mówił w 2017 roku ówczesny redaktor naczelny Radia Szczecin, Przemysław Szymańczyk.

W grudniu ub. roku poranne polityczne rozmowy w szczecińskiej rozgłośni przestała prowadzić Magdalena Ogórek. Od marca br. „Rozmów pod krawatem” nie będzie też prowadził Piotr Cywiński.

- To nie oznacza, że zupełnie znika z anteny. Piotr Cywiński prowadzi wraz z Piotrem Semką „Magazyn międzynarodowy”, ma też swój „Felieton całkiem niepolityczny”. Zmiana prowadzących „Rozmowy pod krawatem” wynika z tego, że chcemy mocniej postawić na regionalne dziennikarstwo - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Duklanowski, zastępca redaktora naczelnego Radia Szczecin.

W połowie lutego br. z Radia Szczecin odszedł redaktor naczelny Przemysław Szymańczyk. Tomasz Duklanowski został zastępcą redaktora naczelnego, a Kamil Nieradka - szefem informacji.

Piotr Cywiński to publicysta, komentator i felietonista Tygodnika „wSieci”, a także portalu wPolityce.pl. Przez wiele lat był korespondentem „Wprost” z Bonn, Brukseli i Berlina. Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków polsko-niemieckich. Pisał też dla „Uważam Rze”, „Newsweeka” „Gazety Wyborczej” i „Rzeczpospolitej”. Współpracował z Polskim Radiem i TVP Info.

Z raportu Radio Track Kantar Polska wynika, że w okresie od sierpnia 2020 roku do stycznia 2021 roku Radio Szczecin utrzymywało pozycję lidera rynku radiowego w Szczecinie. Rok do roku stacja zanotowała wzrost średniego dobowego udziału słuchania z 15,1 proc. do 18,6 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Cywiński nie prowadzi już „Rozmów pod krawatem” w Radiu Szczecin

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wawel
A dlaczego poprzedni prezes radia Szczecin odszedł?
2 0
odpowiedź
User
Michał
Cywiński z Warszawy? Przecież on jak się nie mylę to w Koszalinku siedzi. Może teraz Warszawa jest w Koszalinie?
3 0
odpowiedź
User
www
wreszcie nie bede musiał słuchać tych głupich docinek w trakcie wywiadu . Panie Cywiński to co pan robił było żałosne
1 0
odpowiedź