SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rozmowa Pawła Lisickiego usunięta z YouTube za „szerzenie nienawiści”. „Cenzura. Pętla się zaciska”

Serwis YouTube zablokował najnowszy odcinek programu Pawła Lisickiego, redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” (Orle Pióro), w którym dziennikarz relacjonował naukę Kościoła Katolickiego odnośnie LGBT. - W oczywisty sposób mamy do czynienia z cenzurą - ocenił Lisicki.

Paweł Lisicki w studiu wSensie.tv Article

Program Pawła Lisickiego „Wierzę. Magazyn katolicki” ukazuje się na youtube’owym kanale wSensie.tv. Traktuje niemal wyłącznie o religii, a odcinki trwają mniej więcej godzinę.

W poniedziałek zamieszczono nagranie, w którym Lisicki komentował naukę Kościoła na temat LGBT. Zatytułowano je: „Nie musimy szanować ideologii LGBT”. W nagraniu padło m.in. pytanie: „Czy brak wyraźnego określania grzechu sodomii przyczynia się do utwierdzania homoseksualistów w przekonaniu, że da się go połączyć z nauczaniem Chrystusa?”.

W środę wideo zostało usunięte przez YouTube’a, a jako powód podano „szerzenie mowy nienawiści”. 

- Władze portalu YouTube wskazują, że jest to "pierwsze ostrzeżenie" dot. cyklu "Wierzę". Każde ostrzeżenie skutkuje czasową blokadą publikacji i transmisji. Po trzech wydanych ostrzeżeniach YouTube ma możliwość całkowitego usunięcia kanału - zrelacjonowano to w serwisie DoRzeczy.pl.

Paweł Lisicki określił usunięcie jego nagrania jako oczywistą cenzurę. - Jest to zamknięcie ust krytykom ideologii LGBT. Myślę, że trzeba szukać innych kanałów czy sposobów dotarcia do ludzi - te doświadczenia wskazują na to, iż „pętla” się zaciska - stwierdził.

Z danych ZKDP wynika, że w ub.r. średnia sprzedaż ogółem tygodnika „Do Rzeczy” wynosiła 34 519 egz., o 18,1 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast pierwszy kwartał 2019 roku przyniósł dalszy spadek - o 16 proc. do 31 380 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rozmowa Pawła Lisickiego usunięta z YouTube za „szerzenie nienawiści”. „Cenzura. Pętla się zaciska”

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Panie Lisicki, w tym przypadku nie tyle należy szukać nowych kanałów, ile nowych rynsztoków. Ale jeśli chodzi o pańskie środowisko, to wierzę, że dacie sobie radę.
odpowiedź
User
Tomek
To jest zwykła cenzura a nie jakieśtam standardy!
odpowiedź
User
Little Big Horn
wchodząc na prywatne platformy użytkownik godzi się na zasady ustanowione przez jej właściciela.
63 41
odpowiedź
User
adam
Mowa nienawiści - zwrot wytrych
79 27
odpowiedź
User
robert nowak
Brawo YouTube.
odpowiedź