SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rozmowa przy stole według Polaków ważna dla budowania rodzinnych więzi

87% Polaków jest zdania, że rozmowa przy stole jest istotnym czynnikiem budującym rodzinne więzi - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

fot. Shutterstock.com Article

Wspólne spotkania przy posiłku to wg 87% badanych jeden z ważniejszych czynników wpływających na umacnianie więzi rodzinnych.

Odsetek osób uznających rolę rozmowy w pogłębianiu relacji jest najwyższy wśród mieszkańców największych miast (90%).

Przeważająca część Polaków spędza święta rodzinnie w domu, jednak 9% badanych wybierze się wtedy do restauracji.

W ciągu ostatnich 3 lat restauracje odwiedził każdy z badanych Polaków, a 71% robi to regularnie przynajmniej raz na 2-3 miesiące. 77% ankietowanych bywa tam z członkami rodziny.


Do posiłków najczęściej dobieramy bogaty w witaminy sok (63%) oraz wodę butelkowaną, na którą decyduje się 46% restauracyjnych gości.

Głównym powodem wyboru wody, wskazanym przez 83% badanych, są względy zdrowotne, ale 69% respondentów dostrzega także jej walory smakowe.

Badanie "O czym Polacy rozmawiają przy stole" zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie marki wody Kinga Pienińska w dniach 4-8 października 2018 r., metodą CAWI, na reprezentatywnej ze względu na płeć, wiek i miejsce zamieszkania próbie N=808 Polaków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rozmowa przy stole według Polaków ważna dla budowania rodzinnych więzi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl