SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szef Zalando zamierza odejść ze stanowiska. Postawił na pierwszym miejscu pracę żony

Rubin Ritter, współzałożyciel i co-CEO platformy modowej Zalando, ogłosił zamiar ustąpienia ze stanowiska. W najbliższych latach chce, by to praca jego żony była priorytetem.

Rubin Ritter Article

Rubin Ritter ogłosił swoją decyzję w specjalnym oświadczeniu. - Moja decyzja jest wynikiem wielu miesięcy starannej analizy. Po ponad 11 niesamowitych latach, w których Zalando było moim priorytetem, czuję, że nadszedł czas, aby nadać mojemu życiu nowy kierunek. Teraz chciałbym bardziej poświęcić się mojej rosnącej rodzinie. Moja żona i ja zgadzamy się, że jej zawodowe ambicje powinny być priorytetem w nadchodzących latach. Chciałbym mieć więcej swobody w rozwijaniu nowych zainteresowań poza Zalando. Zawsze uważałem, że przynależność do zespołu Zalando jest darem i przywilejem, a zostawienie tego za sobą będzie dla mnie niezwykle trudne. Zalando umożliwiło mi udział w zapierającej dech w piersiach historii sukcesu, która przerosła moje najśmielsze marzenia - czytamy w oświadczeniu Rubina Rittera.

Rubin Ritter złoży oficjalną rezygnację na posiedzeniu rady nadzorczej w przyszłym roku. Jego kontrakt obowiązywał do 2023 roku, zostanie skrócony do maja 2021r.

Zalando będą kierować pozostali członkowie zarządu w randze co-CEO - Robert Gentz i David Schneider.

Rubin Ritter przed założeniem Zalando pracował dwa lata w McKinsey & Company. Jest ambsolwentem University of Texas.

Wolumen towarów brutto (GMV) i przychody Zalando wzrosły w trzecim kwartale roku o 29,9 procent i 21,6 procent, odpowiednio do 2,5 miliarda i 1,8 miliarda euro. Wzrost był w szczególności spowodowany rosnącą sprzedażą online w trakcie trwającej pandemii koronawirusa, a także dobrymi wynikami programu partnerskiego Zalando i Zalando Lounge.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szef Zalando zamierza odejść ze stanowiska. Postawił na pierwszym miejscu pracę żony

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Viola
A czym zajmuje się żona???
12 0
odpowiedź
User
Ika
To dobrze, bo ostatnio Zalando bardzo obniżyło poziom.
3 1
odpowiedź
User
Magda
niesamowita decyzja. niepopularna, ale fajnie szczera - nie boi się opinii, stawia na żonę - kobietę. to rzadkość.
7 3
odpowiedź