SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruch Chorzów przejdzie na rynek główny GPW z NewConnectnajwcześniej za 2 lata

Klub piłkarski Ruch Chorzów po udanym debicie na rynku NewConnectplanuje wkrótce kolejna emisję akcji, wynika z czwartkowejwypowiedzi prezes spółki Katarzyny Sobstyl. Jej zdaniem, celemRuchu jest debiut na rynku głównym, ale stanie się to nie wcześniejniż za dwa lata.

Ruch Chorzów przejdzie na rynek główny GPW z NewConnectnajwcześniej za 2 lata

"Naszym docelowym planem jest, oczywiście, wejście na głównyparkiet GPW, ale na razie musimy sobie dać czas, odpowiednio sięprzygotować. Nie mamy konkretnego biznesplanu, ale na pewno niewcześniej niż dwa lata, może nawet dopiero za trzy" - powiedziałaagencji ISB Katarzyna Sobstyl.

Jej zdaniem spółka powinna "pobyć" kilka lat na rynku NewConnect, zdobyć doświadczenie, a klub - kilka sukcesów sportowych.Wówczas łatwiej będzie wejść z sukcesem na duży rynek. Natomiastczwartkowy udany debiut zachęcił zarząd do kolejnych emisji.

"Planujemy na pewno kolejną emisję akcji na NewConnect,chcielibyśmy jak najszybciej, ale nie wiemy, jak będzie wyglądałrynek. Nie ma jednak konkretnego terminu, szczególnie, że takimdeklaracjom nie sprzyja obecna sytuacja. Przypomnę, że jużdeklarowaliśmy kilka razy termin debiutu, a udało się dopiero dziś"- tłumaczyła prezes spółki.

Sobstyl zapewniła, że pieniądze pozyskane od inwestorów niezostaną "przejedzone" ani wydane na zakup nowych, drogichzawodników.

"Pieniądze przede wszystkim idą ma młodzież, na szkolenie, adrugim celem jest rozwój sieci marketingowo-sprzedażowej. Dopiero wtrzeciej kolejności są wzmocnienia pierwszej drużyny, bo,oczywiście, także w nią musimy inwestować" - dodała Sobstyl.

Ruch Chorzów jest pierwszym klubem sportowym, który zadebiutowałna warszawskiej giełdzie. Kolejnym, który oficjalnie ogłosił chęćdebiutu, jest należąca do koncernu ITI warszawska Legia; planujeona wejście na GPW w 2012 r.

Przed debiutem Ruch podwyższył kapitał zakładowy poprzez emisjęw ramach subskrypcji prywatnej 1.712.500 akcji serii G oraz1.064.516 akcji serii H. Cena emisyjna akcji serii G wyniosła 1,0zł, a cena emisyjna akcji serii H - 1,70 zł. Emisję akcji serii Gobjęło dwóch dotychczasowych akcjonariuszy, a akcje serii H zostałyobjęte przez 14 nowych inwestorów. W sumie spółka pozyskała 1,8 mlnzł.

W czwartek na debiucie kurs akcji Ruchu Chorzów wzrósł o 35,29%do 2,30 zł. O godz. 14,40 kurs akcji wynosił już 1,98 zł, czylirósł o 17,47%. Do tego czasu właścicieli zmieniło 61.281 akcji, aobroty wyniosły 268,44 tys. zł.

Ruch Chorzów jest 55-tą spółką, która w tym roku zadebiutowałana NewConnect i jednocześnie 79-tą notowaną na tym rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruch Chorzów przejdzie na rynek główny GPW z NewConnectnajwcześniej za 2 lata

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl