SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruch stawia na cyfrową prasę, kupił udziały w e-Kiosku

Ruch został wczoraj właścicielem 28 proc. akcji dystrybutora cyfrowej prasy e-Kiosk. W zamian Presspublica - główny właściciel e-Kiosku - przejął od Ruchu wszystkie udziały w sklepie Nexto.pl.

Shutterstock.com Article

 
- Inwestycja w e-Kiosk jest korzystna dla Ruchu, ale to również dobra informacja dla szerokiego rynku wydawców. Dzięki pozyskanym kompetencjom będziemy w stanie jeszcze lepiej sprzedawać prasę m.in. tworząc komplementarną ofertę prenumeraty papierowej i elektronicznej - powiedział Dariusz Stolarczyk, wiceprezes spółki Ruch.
  
Jak podano w komunikacie współpraca obu spółek ma być korzystna zarówno dla wydawców jak i czytelników, ponieważ pozwoli bardziej efektywnie promować czytelnictwo zarówno prasy jak i książek w mieszanym modelu „papierowo-cyfrowym”.

- To przełomowe wydarzenie, które rozpoczyna nowy etap dynamicznego budowania rynku czytelnictwa prasy cyfrowej i publikacji cyfrowych w Polsce. Dzięki partnerstwu z Ruch będziemy rozwijać i wdrażać najnowsze rozwiązania technologiczne spełniając oczekiwane zarówno czytelników  jak i wydawców. Istotnie rozszerza się również wachlarz działań promocyjnych dla e-prasy i e-booków jakie można realizować w ścisłej współpracy z Ruch - ocenia Dariusz Bąk, prezes e-Kiosku.

W 2013 roku przychody e-Kiosku wyniosły 18,09 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruch stawia na cyfrową prasę, kupił udziały w e-Kiosku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl