SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruch wchłania dwie spółki zależne

Ruch połączył się z dwoma spółkami, których był jedynym udziałowcem: Ruch Marketing i Ruch Nieruchomości V.

fot. RuchArticle

Spółki Ruch Marketing i Ruch Nieruchomości V zostały połączone z Ruchem zgodnie z art. 492 pkt. 1 Kodeksu spółek handlowych - cały ich majątek został przeniesiony do Ruchu. Pod koniec maja zgodziło się na to walne zgromadzenie akcjonariuszy Ruchu (od jesieni 2020 roku 65 proc. jego walorów ma Orlen, 29 proc. - PZU i PZU Życie, a 6 proc. - Alior Bank).

Ruch Marketing zajmował się usługami marketingowymi dla innych podmiotów z grupy kapitałowej Ruch, zwłaszcza segmentu detalicznego, m.in. w zakresie działań promocyjnych w sieci sprzedażowej Ruch. W ub.r. zanotował spadek przychodów z 7,55 do 5,59 mln zł, a jej wynik netto poszedł w górę z 11,2 mln zł straty do 2,78 mln zł zysku. Jej prezesem w ostatnim czasie był Krzysztof Borżoł.

Natomiast Ruch Nieruchomości V nie prowadził w ostatnich latach działalności operacyjnej, w 2021 i 2022 roku nie zanotował żadnych przychodów sprzedażowych, a dzięki wpływom z odsetek w ub.r. osiągnął 917 tys. zł zysku netto, wobec 370 tys. zł przed rokiem.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Cała grupa Ruch w ub.r. zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 10,4 proc. do 799,61 mln zł i 86,07 mln zł straty netto. Firma coraz mniej zarabia na dystrybucji prasy, wzrosły natomiast jej wpływy z usług kurierskich.

Na przełomie ub. i br. prezesem Ruchu została Joanna Bryx-Ogrodnik, wcześniej przez prawie dwie dekady związana z Agencją Rozwoju Przemysłu. Zastąpiła Łukasza Porażynskiego, który zarządzał firmą przez prawie dwa lata.

W sprawozdaniu Orlenu podano, że w pierwszej połowie br. liczba kiosków i salonów prasowych Ruchu zmalała z 814 do 760. W całym ub.r. zmniejszyła się natomiast o ponad tysiąc, z 1 027.

Dołącz do dyskusji: Ruch wchłania dwie spółki zależne

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
orlenoza
Największym sukcesem "Ruchu" pozostaje likwidacja sobotnich wydań gazet. Są kraje, gdzie prasa ukazuje się w niedzielę, ale w zaścianku nic się nie opłaca.
odpowiedź