SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rusza 17. edycja konkursu dla muzyków folkowych „Nowa tradycja” w Polskim Radiu

Polskie Radio organizuje XVII Konkurs Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w maju w ramach Festiwalu Folkowego Polskiego Radia. Zgłoszenia są przyjmowane do 24 marca br.

Rusza 17. edycja konkursu dla muzyków folkowych „Nowa tradycja” w Polskim Radiu

Celem „Nowej tradycji” jest promowanie polskiej muzyki folkowej. W konkursie mogą uczestniczyć zespoły (do 7 osób) lub soliści śpiewający utwory na terytorium Polski, których program będzie zawierał co najmniej trzy utwory inspirowane polską muzyką ludową lub muzyką historycznych mniejszości etnicznych w Polsce.

Uczestników konkursu oceniać będzie jury powołane przez Polskie Radio. Przy ocenie pod uwagę brany będzie m.in. dobór repertuaru, poziom wykonania oraz wartość opracowania muzyki.

>>> Zespół Cicha & Spółka triumfuje w XVI Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia
 
Nagrodę główną w konkursie ufundował minister kultury i dziedzictwa narodowego. Jury przyzna również nagrody ufundowane przez Polskie Radio oraz Specjalną Nagrodę im. Czesława Niemena (za wyróżniającą kreację artystyczną), Złote Gęśle (dla najlepszego solisty-instrumentalisty). Ponadto z okazji Roku Oskara Kolberga zostanie wręczona nagroda specjalna za najbardziej twórcze nawiązanie do zapisów pochodzących z dzieła Oskara Kolberga „Lud, jego zwyczaje…”.

Nagrania demo wraz ze zgłoszeniami należy kierować na adres: Polskie Radio S.A., Radiowe Centrum Kultury Ludowej, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa, a na kopercie dopisać „Nowa Tradycja”. Zgłoszenia można wysyłać również na adres e-mailowy: nowatradycja2@polskieradio.pl.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej polskieradio.pl/nowatradycja. O zakwalifikowaniu do konkursu wykonawcy zostaną powiadomieni do 14 kwietnia br.

XVII Konkurs Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja” odbędzie się w dniach 16-18 maja br. w ramach corocznego Festiwalu Folkowego Polskiego Radia. Prezentacje konkursowe potrwają od 16 do 17 maja, natomiast koncert laureatów zaplanowano na 18 maja br. w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza 17. edycja konkursu dla muzyków folkowych „Nowa tradycja” w Polskim Radiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl