SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza nowa kampania reklamowa Polbanku

29 maja rozpoczęła się nowa kampania reklamowa, która jest kolejnym etapem realizowanej od kwietnia br. strategii budowania wizerunku banku.

Celem kampanii jest przedstawienie w prosty sposób nowatorskich produktów Polbanku, dlatego w kampanii wykorzystano nietypowe symbole podkreślające główne zalety Kredytu Bezpiecznego i Konta Samooszczędzającego. Cała kampania jest spójna z obraną strategią bycia bankiem „po prostu po ludzku”.

- Realizujemy strategię bycia bankiem, który traktuje klientów „po prostu po ludzku”. Wierzymy, że sposób, w jaki przedstawiamy nasze innowacyjne i atrakcyjne cenowo produkty bankowe - Kredyt Bezpieczny i Konto Samooszczędzające - będzie zrozumiały dla każdego – mówi Kazimierz Stańczak, dyrektor generalny Polbanku.

Kampania swoim zasięgiem obejmie telewizję, prasę, outdoor oraz internet. Spoty reklamowe będą emitowane w TVP 1 oraz TVP 2, TVP 3, Polsat, TVN, TV4 i TVN 7. Po raz kolejny zostaną wykorzystane w niej czarno-białe filmy reklamowe, w których zgodnie z realizowaną od początku strategią wystąpią konkretni, znani z imienia i nazwiska, pracownicy Polbanku. Nowością, jaka pojawi się w telewizyjnych spotach będą przedmioty - symbole, za pomocą których pracownicy banku przedstawiają zalety Kredytu Bezpiecznego oraz Konta Samooszczędzającego. W przypadku Konta jest to czerwona świnka, będąca portfelem i skarbonką w jednym, natomiast niebieska sprężynka, symbolizująca elastyczność jest symbolem Kredytu Bezpiecznego.

- Dotychczasowa czarno-biała konwencja z udziałem konkretnych pracowników banku spotkała się z pozytywną reakcją na polskim rynku. W kolejnym etapie zdecydowaliśmy się wprowadzić przedmioty-symbole, aby w ten sposób odbiorca mógł łatwo zrozumieć zalety naszych innowacyjnych produktów. Dodatkowo akcję filmu wprowadziliśmy do oddziału, aby urzeczywistnić przyjemną atmosferę panującą w naszym banku. Wierzymy, że nasze ludzkie podejście do konsumenta zostanie docenione - mówi Paweł Maliszewski dyrektor marketingu Polbanku.

W nowej kampanii oprócz telewizji zostanie również wykorzystana reklama zewnętrzna.
Na billboardach w największych miastach Polski, pojawią się przedmioty symbolizujące Konto Samooszczędzające i Kredyt Bezpieczny. Co więcej, od momentu rozpoczęcia kampanii, świnka i sprężynka wejdą na stałe do wyposażenia oddziałów Polbanku.
- Za ich pomocą nasi doradcy będą mogli w łatwy sposób wytłumaczyć każdemu klientowi zalety naszych produktów – tłumaczy Paweł Maliszewski.

Nowa kreacja Polbanku w ramach kampanii reklamowej, podobnie jak w jej pierwszej części, została przygotowana przez agencję BNA pod kierownictwem Wojciecha Mierowskiego. Spoty reklamowe powstały pod okiem wybitnego reżysera Doroty Kędzierawskiej, autora prostych i przejmujących filmów takich jak: "Wrony", "Nic" czy "Jestem” oraz  uznanego operatora Arthura Reinharta. Planowanie oraz zakup mediów przeprowadził zespół domu mediowego Macroscope OMD pod kierownictwem Beaty Kowalewskiej.

Polbank otworzył od połowy lutego już 27 placówek w całej Polsce. Obsługuje również klientów za pośrednictwem centrum telefonicznego Polbank24.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza nowa kampania reklamowa Polbanku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl