SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszają plenerowe wystawy dzieł ze zbiorów Banku Pekao

Bank Pekao zaprasza na cykl wydarzeń plenerowych: „Piknik ze sztuką. Wystawa i plener malarski z żubrem”, podczas których będzie można zobaczyć reprodukcje prac wybitnych polskich artystów ze zbiorów bankowej kolekcji dzieł sztuki.

Article

Bank Pekao przez dziesięciolecia zgromadził bogate zbiory dzieł sztuki, którymi dzieli się z innymi nie tylko w ramach swojej Wirtualnej Galerii Sztuki, ale także organizując stacjonarne wystawy.

Od 12 sierpnia przez kolejne pięć weekendów w kilku polskich miastach zorganizowane zostaną wystawy plenerowe pod nazwą „Piknik ze sztuką. Wystawa i plener malarski z żubrem”. Odbędą się one kolejno w: Krasnymstawie, Jaśle, Jaszczewie (gm. Jedlicze), Świętoniowej (gm. Przeworsk), Kolnie, Grajewie, Głogowie, Wielopolu Skrzyńskim oraz Ostródzie.

Głównym celem wystaw plenerowych jest upowszechnianie dorobku artystycznego znanych polskich twórców, reprezentujących zarówno sztukę dawną, jak i współczesną. Tematem wiodącym zaplanowanych przez bank wystaw plenerowych jest pejzaż. Wśród eksponowanych obrazów znajdą się dzieła m.in.: Stanisława Wyspiańskiego, Jana Nepomucena Głowackiego, Juliana Fałata, Jana Stanisławskiego, Stanisława Kamockiego, Stefana Filipkiewicza, Zygmunta Waliszewskiego oraz Franciszka Maśluszczaka.

Bank Pekao inwestuje w sztukę

– Bardzo się cieszę, że w Banku Pekao promujemy sztukę, a jedną z form tej promocji będą plenerowe wystawy zorganizowane w dziewięciu polskich miastach. Bank Pekao aktywnie angażuje się w liczne projekty i przedsięwzięcia wspierające polską kulturę i sztukę. Współpracujemy przy tym z instytucjami będącymi autorytetami w tej dziedzinie, jak np. Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Muzeum Narodowym w Krakowie, Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, czy Muzeum Narodowym w Warszawie. Jako instytucja odpowiedzialna społecznie, staramy się przekazać i upowszechniać bogaty dorobek artystyczny znanych polskich twórców – mówi Marta Szygenda, dyrektor departamentu marketingu w Banku Pekao.

Motywem przewodnim pikników jest sztuka, dlatego podczas wydarzeń zaplanowano atrakcje, które pozwolą lokalnym artystom na zaprezentowanie swoich umiejętności. Uczestnicy jednej z dostępnych animacji będą mieli za zadanie odtworzyć obraz przedstawiony przed nimi na monitorze, a ich dzieła zostaną wywieszone w specjalnie przygotowanej galerii. Kolejną z wielu zaplanowanych atrakcji będzie możliwość wspólnego ozdobienia okazałej donicy – według swoich preferencji i elementów charakterystycznych dla danej miejscowości. Przygotowana donica z całorocznym nasadzeniem zostanie w mieście, w którym będzie organizowany piknik.

Po zakończeniu wydarzenia, zarówno mieszkańcy danego miasta, jak i turyści, będą mogli jeszcze przez kilka dni podziwiać reprodukcje wybranych dzieł ze zbiorów Pekao.

Terminarz wydarzeń z cyklu „Piknik ze sztuką. Wystawa i plener malarski z żubrem”

1. Krasnystaw – 12 sierpnia

2. Jasło – 13 sierpnia

3. Jaszczew (gmina Jedlicze) – 19 sierpnia

4. Świętoniowa (gmina Przeworsk) – 20 sierpnia

5. Kolno – 26 sierpnia

6. Grajewo – 27 sierpnia

7. Głogów – 2 września

8. Wielopole Skrzyńskie - 3 września

9. Ostróda – 10 września

Na wystawach plenerowych będzie można zobaczyć reprodukcje dzieł następujących artystów:

1. Stanisław Wyspiański „Bratki”

2. Stanisław Kamocki „Pejzaż letni”

3. Jan Stanisławski ,,Pejzaż”

4. Zygmunt Waliszewski „Kopiec Kościuszki”

5. Julian Fałat „Pejzaż z zaprzęgiem”

6. Otto Gambert „Pejzaż górski”

7. Jan Nepomucen Głowacki „Pejzaż tatrzański (Giewont)”

8. Stefan Filipkiewicz „Rozewie”

9. Włodzimierz Nałęcz „Wieczorny obłok”

10. Wincenty Wodzinowski „Pejzaż letni”

11. Franciszek Maśluszczak „Drzewa”

12. Franciszek Maśluszczak „Park w Maciejewie”

13. Franciszek Maśluszczak „Prześwit w lesie”

14. Franciszek Maśluszczak „Las w Barlinku”

Dołącz do dyskusji: Ruszają plenerowe wystawy dzieł ze zbiorów Banku Pekao

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nrl
Zapłaciłeś Polaku za renacjonalizację, to teraz w nagrodę sobie popatrzysz na tanie reprodukcje pod chmurką.
odpowiedź