SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszył e-sąd arbitrażowy Lewiatana

Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan uruchomił elektroniczny system mający usprawnić prowadzenie postępowań arbitrażowych - Intranet Sądu Arbitrażowego Lewiatan (ISAL).

Article

ISAL ma wspomagać pracę stron, ich pełnomocników, arbitrów, a także innych podmiotów biorących udział w postępowaniu arbitrażowym. System wspiera tradycyjny obrót dokumentami w większości postępowań, natomiast w odniesieniu do drobnych spraw toczących się w trybie przyspieszonym ma on być głównym sposobem komunikacji między uczestnikami.

System umożliwia zdalne prowadzenie i uczestniczenie w posiedzeniach online. Możliwe jest także częściowe odbycie posiedzenia w trybie online, co może obejmować wyłącznie poszczególnych uczestników.

W systemie gromadzone są wszystkie informacje związane ze sprawą, takie jak dane jej uczestników i dokumenty. Za jego pośrednictwem poszczególni uczestnicy mogą także kontaktować się z pozostałymi uczestnikami oraz z sądem, w tym również udostępniać kopie dokumentów, których oryginały zostały złożone do akt sądowych.

Kalendarz procesowy przedstawia daty posiedzeń oraz innych wydarzeń związanych z każdą poszczególną sprawą, jak również zbiorczo dla wszystkich postępowań, w których dany użytkownik uczestniczy. W kalendarzu będzie można także tworzyć własne wydarzenia związane ze sprawą, które nie będą widoczne dla innych użytkowników. Z kolei system powiadomień przypomina o zbliżających się wydarzeniach takich jak posiedzenia, czy terminy składania dokumentów. Użytkownicy będą także powiadamiani o pojawieniu się w systemie nowych dokumentów.

ISAL dostępny jest nieodpłatnie dla wszystkich uczestników postepowań arbitrażowych toczących się przed Sądem Arbitrażowym Lewiatan poprzez stronę internetową sadarbitrazowy.org.pl. System uruchomiono zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej. Jest on dostosowany do odbioru zarówno w wersji tradycyjnej, jak i w wersji light dla urządzeń mobilnych.

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i Programu Operacyjnego "Kapitał Ludzki".

Dołącz do dyskusji: Ruszył e-sąd arbitrażowy Lewiatana

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl