SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszył nowy serwis do zarządzania finansami osobistymi

Grupa Omnigence we wtorek oficjalnie wystartowała ze swoim serwisem do zarządzania finansami osobistymi online, który dostępny jest pod adresem Kontomierz.pl. Upublicznienie serwisu poprzedził wielotygodniowy okres testowania jego zamkniętej wersji beta.

Kontomierz.pl umożliwia kontrolę bieżących wydatków w różnych kategoriach, a także proponuje optymalizację budżetu i wolnych środków poprzez np. zmianę rachunku bankowego. Serwis pracuje na danych pozyskanych z historii konta bankowego użytkownika, którą importuje automatycznie z banku. Z czasem mają się w nim pojawić kolejne funkcjonalności jak np. obsługa funduszy inwestycyjnych.

Model biznesowy na którym oparty jest Kontomierz.pl, wykorzystują działające za granicą serwisy tego typu jak np. Mint.com czy Buxfer. Zakłada on udostępnianie użytkownikom darmowego narzędzia i generowanie przychodów z reklamy, oferowanej w szczególności instytucjom finansowym.

Serwis jest adresowany do kilkumilionowej rzeszy aktywnych klientów bankowości elektronicznej w Polsce. Omnigence liczy, że w ciągu 12 miesięcy działania pozyska on 100 tys. użytkowników. Spółka planuje za jakiś czas wsparcie Kontomierza działaniami promocyjnymi, ale nie zdradza na razie żadnych szczegółów na ten temat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszył nowy serwis do zarządzania finansami osobistymi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl