SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszyło Radio Pogoda, Agora zwolniła zespoły KRK FM i Blue FM

W związku ze startem Radia Pogoda, Agora zwolniła pracowników radia KRK FM w Krakowie i Blue FM w Poznaniu. Nadawca chce rozbudowywać nową sieć, ale nie podaje, na jaki udział w rynku liczy.

Article

Sieć Radia Pogoda w piątek o godz. 14.00 rozpoczęła nadawanie w Krakowie, gdzie zastąpiła radio KRK FM, w Poznaniu, gdzie zajęło miejsce Blue FM oraz w Opolu, gdzie przejęło jedno z częstotliwości Radia Złote Przeboje (na drugiej nadal słuchać można tej rozgłośni).

Tuż przed 14.00 ze słuchaczami pożegnali się dotychczasowi pracownicy nadającego od 2013 roku radia KRF FM, które Agora kupiła w kwietniu br. W liczącym kilkanaście osób zespole stacji byli m.in. Witold Odrobina, Robert Konatowicz, Piotr Trzciński, Piotr Łęgowski czy Monika Hrycko. Wszyscy oni dostali wypowiedzenia, zwolnienia miały też miejsce w poznańskim Blue FM.

- Radio Pogoda ma zupełnie inny charakter niż poprzednio działające na tych częstotliwościach stacje, dlatego zdecydowaliśmy się zakończyć współpracę z osobami z ich dotychczasowych zespołów - mówi Wirtualnemedia.pl Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory. Więcej szczegółów na ten temat nie podaje. - Obecnie nad programem Radia Pogoda pracują osoby z Grupy Radiowej Agory, w tym z jej oddziałów lokalnych - dodaje Piotr Jaroszewski, pełnomocnik zarządu GRA ds. projektów specjalnych, odpowiedzialny za program Radia Pogoda.

Radio Pogoda pasma lokalne nadaje jedynie wieczorem - są to audycje „Mój Kraków…”, „Mój Poznań…” lub „Moje Opole w Radiu Pogoda” , w których stacja zajmuje się sprawami mieszkańców tych miast. Poza tym na antenie są tylko pasma sieciowe jak „Pogoddny Poranek” prowadzony przez Wojciecha Pijanowskiego, Zygmunta Chajzera i Ryszarda Rembiszewskiego (emisja od 6.00 do 10.00), program „Czy pamiętasz te przeboje” (od 10.00 do 15.00) oraz „Koncert Życzeń Radia Pogoda” (15.00 -17.00) - Informacje lokalne, przygotowywane przez reporterów GRA, będą pojawiać się w serwisach informacyjnych, nadawanych o pełnych godzinach - mówi Jaroszewski.

Radio Pogoda jest kierowane do słuchaczy po 50. roku życia. Do starszych słuchaczy adresowana jest też istniejąca od dawna sieć Agory - Radio Złote Przeboje. Z danych Radio Track wynika, że jej udział w okresie od lutego do kwietnia br. wyniósł 3,4 proc. (więcej na ten temat). Czy obie rozgłośnie nie będą się kanibalizować?

- Radio Pogoda i Radio Złote Przeboje, choć łączy je sentyment do minionych lat i najpopularniejszych piosenek, to jednak są to stacje różne pod względem oferty muzycznej i programowej. Radio Pogoda skierowane jest do nieco starszego grona słuchaczy, którzy chętnie wspomną przeboje z lat 40., 50. i 60. XX wieku. Tymczasem na antenie Radia Złote Przeboje można usłyszeć bardziej współczesne utwory - mówi Wirtualnemedia.pl Fijałkowski. Dodaje, że Radio Pogoda ma trzy stacje, a Złote Przeboje - 24 stacje.

Wiceprezes GRA jest spokojny o potencjał komercyjny nowej sieci radiowej. - Osoby powyżej 50. roku życia to świadoma i często dość zamożna grupa konsumentów, do których warto kierować przekazy informacyjne i reklamowe. Wierzymy, że nasi klienci docenią potencjał reklamowy tej stacji - mówi Adam Fijałkowski. Zapowiada, że spółka będzie chciała poszerzać zasięg Radia Pogoda.  - Oczywiście, jesteśmy w tym zakresie uzależnieni od dostępności nowych częstotliwości radiowych - podkreśla Fijałkowski. Nie ujawnia jednak na jak duży udział rozgłośni w rynku spółka liczy do końca tego roku.

>>> Wyniki słuchalności radio w Polsce (zobacz najnowsze dane)

Radio Pogoda dostępne jest w Krakowie na częstotliwości 102,4 FM, w Poznaniu na 103,4 FM i w Opolu na 104,1 FM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyło Radio Pogoda, Agora zwolniła zespoły KRK FM i Blue FM

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iq
i jak sie z tym co zrobiliscie czujecie?
odpowiedź
User
radiowiec z małopolski
Dworak i ekipa z KRRiT będzie jeszcze parę miesięcy spłacać dług wdzięczności Agorze. Giną radia lokalne, Agora psuje kolejne rynki. Lepiej kupić i zlikwidować coś, co ma szanse na rozwój i może odebrać słuchaczy Agorze... podobnie jest na Śląsku. Agora znów dostała częstotliwość właściwie bez konkursu. Za te działania, nie licząc innych, cały skład krajowej rady radiofonii powinien zostać postawiony przed trybunał..
odpowiedź
User
DW
Z ciekawości próbowałem słuchać. Po dwóch piosenkach nie dałem rady. O ile jako fan rocka jestem nawet w stanie dla odmiany przez kilka godzin słuchać ZET GOLD albo ZŁOTYCH PRZEBOJÓW, to tu wymiękłem. To radio dla 75+ a nie 50+.
odpowiedź