SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszyły eliminacje do Eurowizji 2017. Zgłoszenia do 20 stycznia

Telewizja Polska rozpoczęła nabór do krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji, podczas których wybrany zostanie artysta reprezentujący nasz kraj w Kijowie. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 stycznia przyszłego roku.

Article

Według regulaminu opublikowanego przez TVP, osoby, które chcą wziąć udział w eliminacjach, muszą mieć polskie obywatelstwo oraz ukończone 16 lat (najpóźniej 13 maja 2017 r.). Jeśli w preselekcjach chce wziąć udział młodszy uczestnik, musi mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Podczas każdej prezentacji może wystąpić maksymalnie sześciu wykonawców, a na scenie nie mogą być obecne zwierzęta. Piosenki muszą być wykonywane na żywo, przy akompaniamencie nagranej ścieżki dźwiękowej, która nie może zawierać głosów wspierających oraz głosów prowadzących akompaniujących im. Uczestnicy nie mogą reprezentować więcej niż jednego kraju. Telewizja Polska w regulaminie konkursu zastrzega sobie prawo do przyznania „dzikiej karty”, czyli zakwalifikowania do koncertu eliminacyjnego wykonawcy, który nie musi brać udziału we wstępnych eliminacjach.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 stycznia przyszłego roku. Można je wysłać pocztą na adres TVP w Warszawie z dopiskiem „Eurowizja 2017” lub dostarczyć osobiście do siedziby TVP. Wymagane dokumenty dostępne są na stronie eurowizja.tvp.pl.

Spośród piosenek zakwalifikowanych do krajowych Eliminacji, zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji 2017, wyłonią: telewidzowie głosujący za pomocą wiadomości SMS i/lub Audiotele oraz jury.

Przewodniczącego oraz członków komisji konkursowej powoła dyrektor programu 1 TVP. Będzie się ona składała od 3 do 9 osób. TVP ogłosi listę utworów zakwalifikowanych do krajowych eliminacji przez komisję konkursową 27 stycznia.

Finałowy koncert krajowych eliminacji zostanie zorganizowany 11 lutego przyszłego roku w Warszawie. Wydarzenie pokaże na żywo TVP1.

Przyszłoroczny 62. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w dniach 9 i 11 maja (półfinały) oraz 13 maja (finał) przez ukraińskiego nadawcę publicznego Narodowa Telekompania Ukrainy (NTU). Przypomnijmy, że w tym roku po kilku latach przerwy TVP powróciła do organizowania krajowych preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Krajowe eliminacje w marcu br. wygrał Michał Szpak. Jego występ w 61. finałowym koncercie tej imprezy, który odbył się w Sztokholmie, obejrzało 6,32 mln widzów. Artysta z utworem „Colour of your life” zajął 8. miejsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyły eliminacje do Eurowizji 2017. Zgłoszenia do 20 stycznia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick tak konserwatywny, że konserwa przy nim to pikuś
Mam nadzieję, że nasz cudowny Prezes Kurski z "dzikiej karty" puści na eliminacje jakąś patriotyczną, narodową i konserwatywną pieśń, która chwalić będzie geniusz naszego ukochanego Wodza. :)
odpowiedź
User
Pop
Bardzo nieprzezroczyste ogłaszanie wyniku. Poza tym kto czytał regulamin ten wie ile w nim błędów.
odpowiedź
User
Marcin
Fajnie że TVP zaczęło myśleć poważnie o polskich preselekcjach do Eurowizji ale Regulamin był chyba napisany na kolanie
odpowiedź