SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszyły konkursy do rad nadzorczych mediów publicznych. Jakie wymagania?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpoczęła konkursy na członków rad nadzorczych mediów publicznych. Obecne kadencje członków rad upływają w pierwszej połowie 2014 roku.

Ruszyły konkursy do rad nadzorczych mediów publicznych. Jakie wymagania?

Krajowa Rada na mocy ustawy wybiera po pięciu członków rad nadzorczych Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz po czterech członków rad nadzorczych w każdej z 17 spółek radiofonii regionalnej. Kandydatów do rady nadzorczej zgłaszają organy kolegialne uczelni akademickich, Mają na to czas do 30 października br.

Konkurs będzie składał się z trzech etapów. Pierwszy obejmie formalną ocenę zgłoszeń, drugi ich ocenę merytoryczną. Trzecim etapem będzie rozmowa kwalifikacyjna z wyłonionymi kandydatami.

Krajowa Rada będzie oceniała kompetencje kandydatów uwzględniając m.in. ich doświadczenie zawodowe w dziedzinie prawa, finansów, kultury i mediów, wykształcenie oraz uprawnienia zawodowe w tych dziedzinach. Oceniany będzie też przebieg dotychczasowej kariery zawodowej pod kątem niezbędnych umiejętności wymaganych do realizacji zadań mediów publicznych.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem KRRiT, kandydaci na członków rad nadzorczych nadawców publicznych będą musieli wykazać trzyletnie, a nie jak dotychczas pięcioletnie, doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z działalnością gospodarczą, finansową, zarządzaniem, obsługą prawną, nadzorem właścicielskim, działalnością naukową lub działalnością twórczą w dziedzinie mediów.

Jak podaje Rada, decyzja o nowelizacji rozporządzenia została podjęta po wnikliwej analizie kandydatur zgłaszanych w pierwszym procesie wyłaniania władz mediów publicznych. - Zmiana ma umożliwić ubieganie się o piastowanie stanowisk we władzach mediów publicznych większej niż dotychczas liczbie ludzi młodych, a już posiadających  doświadczenie zawodowe - czytamy w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyły konkursy do rad nadzorczych mediów publicznych. Jakie wymagania?

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sowiety atakują
Prawo, finanse, kultura, media... Jeden magister polonista i jeden magister aktor wybiorą nam fachmanów od mieszania zacieru... z 3-letnim doświadczeniem w mieszaniu zacieru.
odpowiedź
User
proza konkursów
wymagania nie ważne! ważne pod kogo jest podwieszony kandydat! ;)
odpowiedź
User
ewaryst
Cóż za niskie wymagania! Czy nie będzie sprawdzana znajomość języków obcych? Przecież, aby zostać sprzątaczką trzeba biegle władać dwoma językami obcymi.
odpowiedź