SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszyły zapisy do udziału w Olimpiadzie wiedzy o Gdańsku 2010

Fundacja Gdańska już po raz drugi zaprasza gdańszczan oraz wszystkich miłośników miasta powyżej 16. roku życia do udziału w edycji obywatelskiej Olimpiady wiedzy o Gdańsku.

Ruszyły zapisy do udziału w Olimpiadzie wiedzy o Gdańsku 2010

Organizatorem Olimpiady wiedzy o Gdańsku jest Fundacja Gdańska, która czeka na zgłoszenia do 17 maja 2010 r.:
- drogą rejestracji online - na stronie internetowej www.olimpiada.gda.pl
- na tradycyjnych kartach zgłoszeń - w siedzibie Fundacji Gdańskiej przy ul. Szerokiej 121/122 w Gdańsku od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00, nadsyłanych pocztą (decyduje data wpływu) lub faksem (58) 326 22 81. Karty zgłoszeń oraz regulamin dostępne są w siedzibie Fundacji Gdańskiej i na stronie internetowej Olimpiady.
Zgodnie z regulaminem, z udziału wyłączone są osoby zawodowo uprawiające i propagujące wiedzę o Gdańsku, przewodnicy PTTK, itp.

Eliminacje pisemne Olimpiady z udziałem zarejestrowanych uczestników odbędą się w sobotę 22 maja 2010 r. podczas III Światowego Zjazdu Gdańszczan. W uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 29 maja podczas obchodów XX rocznicy gdańskiego samorządu, weźmie udział 9. najlepszych uczestników eliminacji. Finał przygotuje i poprowadzi Michał Juszczakiewicz. Uczestnicy obu etapów podlegać będą ocenie jury pod przewodnictwem dra Sławomira Kościelaka, szefa gedanistyki na Wydziale Historycznym UG. Zwycięzcy Olimpiady otrzymają Złoty, Srebrny i Brązowy gdański klucz olimpijski, pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe i upominki.

Głównym celem Olimpiady jest propagowanie wśród mieszkańców miasta oraz wszystkich jego sympatyków historii Gdańska - na tle dziejów Pomorza - od czasów najdawniejszych do współczesności, w odniesieniu do problematyki politycznej, gospodarczej i społecznej, a także w wymiarze kultury materialnej i duchowej.

Olimpiada wiedzy o Gdańsku jest projektem obywatelskim, wspieranym przez pracowników i przedstawicieli najważniejszych instytucji naukowych i kulturalnych Gdańska, m. in.: Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Gdańskiej, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Biblioteki Gdańskiej PAN, Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli, Centrum Edukacji Nauczycieli, Fundacji „Wspólnota Gdańska", Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Nadzór merytoryczny nad przebiegiem projektu sprawują Komitet Główny oraz Rada Naukowa.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyły zapisy do udziału w Olimpiadzie wiedzy o Gdańsku 2010

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl