SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ryanair z nową funkcją w aplikacji. Zaświadczenia o Covid-19 w smartfonie

Linia Ryanair wprowadziła nową funkcję w swojej aplikacji - zarządzanie dokumentami Covid-19. Pasażerowie mogą zapisać w niej negatywny wynik testu PCR, certyfikat szczepienia oraz inne dokumenty, które mogą być wymagane podczas podróży do krajów UE latem 2021 roku.

Article

Ryanair, podobnie jak inne linie lotnicze na świecie mocno odczuwa kryzys wywołany pandemią koronawirusa i drastyczny spadek liczby pasażerów. Pomimo tego przewoźnik stara się przygotować do ewentualnego poluzowania sankcji związanych z podróżowaniem, czego przykładem może być niedawna, nieco kontrowersyjna kampania reklamowa, która ostatecznie została zakazana przez organy nadzoru w Wielkiej Brytanii.

Czytaj także: Aplikacja pomoże klientom linii Emirates w uzyskaniu tańszych szczepień na Covid-19

Dokumenty Covid-19 w aplikacji

Teraz Ryanair poinformował o wprowadzeniu w swojej aplikacji mobilnej nowej funkcji pozwalającej na zarządzanie przez użytkownika wszystkimi zaświadczeniami oraz dokumentami związanymi z Covid-19.

Dzięki nowej opcji pasażerowie mogą zapisać w aplikacji negatywny wynik testu PCR, certyfikat szczepienia oraz inne dokumenty, które mogą być wymagane podczas podróży do krajów UE latem 2021 r.

Ryanair jest przekonany, że unijny program szczepień spowoduje zniesienie obecnych ograniczeń w podróżowaniu do UE przed wakacjami szkolnymi, a pasażerowie będą mogli korzystać z nowej funkcji w aplikacji, gdzie w jednym miejscu będzie można zamieścić wszystkie dokumenty Covid-19, co ma ułatwić przedstawienie ich na lotnisku w dniu podróży.

Linia zaznacza, że ponieważ paszport szczepionkowy w ramach całej UE nie powstanie przed latem 2021 r. firma wychodzi naprzeciw dodatkowym wymaganiom stawianym przez niektóre kraje unijne. Nowa funkcja ma zapewniać, że pasażerowie zachowają wszystkie dokumenty podróży Covid-19 i będą bezpiecznie mogli przechowywać je w jednym miejscu oraz w łatwy sposób przedstawić na lotnisku w dniu podróży.

Czytaj także: Pogłębił się kryzys w transporcie lotniczym wywołany pandemią koronawirusa

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia nowej funkcji w aplikacji – zarządzanie dokumentami C-19 jednocześnie przygotowując się na powrót rodzinnych wakacji latem 2021 roku. Wielu klientów Ryanair wybierze się na pierwsze wakacje od ponad roku, stosując się do nowych wytycznych podróży, a nowa funkcja aplikacji Ryanair umożliwi zapisanie i przechowywanie wszystkich dokumentów Covid jak wyniki testów PCR, formularze lokalizacyjne pasażera czy świadectwa szczepień w jednym miejscu bez konieczności drukowania papierowych wersji - podkreśla w komunikacie Dara Brady, dyrektor marketingu Ryanaira.

 

Dołącz do dyskusji: Ryanair z nową funkcją w aplikacji. Zaświadczenia o Covid-19 w smartfonie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl