SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Eska wyprzedziła Jedynkę i Trójkę. Duży wzrost Radia Maryja

W okresie od marca do maja br. na pozycji zdecydowanego lidera rynku radiowego w Polsce znalazło się RMF FM. Z piątego na trzecie miejsce awansowała Eska, która wyprzedziła Trójkę i Jedynkę. Warty odnotowania jest duży wzrost słuchalności Radia Maryja - raport Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od marca do maja 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 25,2 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Wynik tej stacji względem analogicznego okresu rok wcześniej się nie zmienił

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 13,1 proc. (udział tej stacji względem fali marzec-maj 2017 zmalał o 0,2 pkt. proc.). Od 3 kwietnia br. Radio ZET wprowadziło korektę ramówki - pasmo poranne prowadzi Damian Michałowski i Michał Korościel, a przedpołudniowe - Tomasz Florkiewicz. Agnieszka Kołodziejska natomiast jest prowadzącą pasma w godz. 12-15, a Marcin Sońta i Mateusz Ptaszyński - w godz. 15-18.

Z miejsca piątego na ostatnią lokatę podium awansowała sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,8 proc., po wzroście o 1 pkt. proc. Stacja ta pochwalić się mogła największym wzrostem w zestawieniu.

Eska wyprzedziła publiczną Jedynkę, która spadła z miejsca trzeciego na czwarte. Udział PR 1 spadł najbardziej w zestawieniu - o 1,3 pkt. proc. do 6,7 proc., czyli do najniższego wyniku słuchalności tej stacji w historii.

Z czwartego na piąte miejsce spadła Trójka z wynikiem na poziomie 6 proc. W najnowszej fali udział PR 3 poszedł w dół o 1 pkt. proc.

Wysoki wzrost, wynoszący 0,5 pkt. proc., zanotowało Radio Maryja, którego wynik zwiększył się do 2,1 proc. Znaczący wzrost osiągnęły również takie stacje jak: Audytorium 17 (do góry o 0,3 pkt. proc. do 5,3 proc.) oraz Radio Plus (+ 0,3 pkt. proc. do 2,3 proc.).

Najwyższy wynik w historii zanotowało Antyradio, którego średni udział wzrósł o 0,1 pkt. proc. do 1,9 proc. Stacja ta w zestawieniu jednak spadła z 12. na 13. lokatę.

Na 17. miejscu uplasowała się nowa rozgłośnia Meloradio, która 4 września ub.r. zastąpiła Radio ZET Gold. Uśredniony udział tej stacji w okresie od marca do maja br. wyniósł 0,7 proc., czyli 0,1 pkt. proc. mniej względem ZET Gold z analogicznego okresu rok wcześniej.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eska wyprzedziła Jedynkę i Trójkę. Duży wzrost Radia Maryja

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
michalr90
A jaka jest słuchalność czwórki i innych stacji w DAB i internecie? Są dostępne takie dane?
31 1
odpowiedź
User
korbik
Tomasz Florkiewicz już nie pracuje w Radiu ZET. W tej chwili program od 9 - 12 prowadzi Tomasz Kasprzyk.
18 0
odpowiedź
User
Karolina N
A więc TOK FM też leci w dół :-) spadek
15 17
odpowiedź
User
Eskifloreski
Oby tak dalej, panowie dyrektorzy z Polskiego Radia. Czekoladki z podziękowaniami już do Was lecą! :)
71 4
odpowiedź
User
Kuba23
Radio Zet odzyskalo cześć słuchaczy
24 12
odpowiedź
User
49p
PR24 wzrośnie dzięki nowym nadajnikom UKF w Ostrowcu Św. i w Mielcu. Ta stacja powinna przejąć częstotliwości od RMF Ma(r)xxx w Pińczowie i we Włoszczowie bo nie uruchomiono nadajników. Będzie luz bluz. Słuchalność Czwórki bliżej 0,1% mniej więcej drogi @michalr90.
5 37
odpowiedź
User
brygadzista
Piszczek, Ablewicz, Witas I paru innych znawcow I luminarzy doprowadzilo PR do ruiny.
57 3
odpowiedź
User
Babcia Władzia
To było jasne od początku,że za rządów Sobali PR pójdzie na dno.Informacja i publicystyka w tej chwili to totalna żenada i amatorszczyzna.Być może PR już nigdy nie odzyska zaufania.
41 4
odpowiedź
User
ekspert
Niedługo lokalne rozgłośnie przegonią Polskie Radio.
41 6
odpowiedź
User
komĘtator
Polskie Radio 24 od wielu miesięcy utrzymuje słuchalność 0,6%. Co prawda nie zyskuje, ale też NIE TRACI, co bardzo cieszy :)

Trójka po ostatnich spadkach (do 5,7%) teraz ma 6%, czyli trochę WZROSŁO :D :D :D

Jedynka na razie leci w dół... Ale miejmy nadzieję, że nie będzie leciała w nieskończoność i niebawem słuchalność też się ustabilizuje na jakimś stałym poziomie ;)

RMF FM, Radio Zet i Radio Eska to nie są radia. To są samograje, w których codziennie jest mielona ta sama uboga i nudna playlista. Normalni ludzie czegoś takiego nie słuchają.
15 42
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing