SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rynek reklamy się poprawia. TVN zapowiada większe inwestycje w ofertę TVN7 i TTV

- Wyłączenie nadawania analogowego w lipcu br. zapewniło pełen zasięg cyfrowy dla TVN7 i TTV, dlatego bierzemy pod uwagę większe inwestycje w programming w tych dwóch kanałach - powiedział na konferencji Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN. Przyznał też, że widzi poprawę na rynku reklamy.

Zarówno TVN7, jak i TTV miały - zdaniem Tellenbacha - kluczowy wpływ na wzrost przychodów kanałów tematycznych Grupy TVN z reklamy i sponsoringu, które w drugim kwartale br. wzrosły rok do roku o 24 procent. Pokaźne wzrosty dotyczą także oglądalności - łączny udział kanałów TVN7 i TTV w rynku w drugim kwartale br. wyniósł bowiem 4,7 proc. i wzrósł rok do roku aż o 70 procent (dane dla grupy 16-49 za Nielsen Audience Measurement).

- Tak dobre wyniki oglądalności sprawiły, że przychody TVN7 i TTV wzrosły niemal o 60 procent, a oba kanały stały się kluczowymi elementami naszej nowej oferty reklamowej „Mix Mux” w ramach Premium TV, która dostarcza reklamodawcom profil oglądalności zbliżony do osiąganego przez pozostałe główne kanały komercyjne i publiczne - mówił Tellenbach podczas czwartkowej konferencji prezentującej wyniki finansowe TVN.

Stacja TVN7 nadaje obecnie filmy i seriale zagraniczne oraz nieliczne powtórki z głównej anteny TVN. Brak jednak w tej stacji lokalnych produkcji stworzonych na jej antenę (w 2012 roku realizowano dla Siódemki sitcom „Reguły gry”, ale spadł z ramówki po pierwszej serii).

Odwrotnie jest w przypadku TTV, gdzie w ofercie jest sporo własnych produkcji, w tym reality-show „Ostre cięcie”, liczne magazyny, a także programy interwencyjne i newsy, a od września pojawi się także np. reaktywowana „Usterka”. Resztę ramówki wypełniają zagraniczne produkcje dokumentalne i powtórki z TVN. Grupa TVN nie jest właścicielem całej stacji TTV, ale posiada w niej 51 proc. udziałów.

Markus Tellenbach przyznał na konferencji, że TVN zauważa poprawę na rynku reklamy telewizyjnej. - Z naszych obserwacji wynika, że rynek reklamy telewizyjnej zaczyna się powoli stabilizować, a my uzyskujemy wyniki lepsze niż rynek. Reklamodawcy planują swoje wydatki budżetowe z coraz większym wyprzedzeniem i nie ma tylu gwałtownych ruchów, jak w przeszłości. Bezsprzecznie idziemy w kierunku stabilizacji - powiedział Wirtualnemedia.pl prezes TVN.

W lutowym komunikacie TVN podał, że oczekuje spadku rynku reklamy telewizyjnej w 2013 o średniej jednocyfrowej dynamice. Przychody z reklamy spotowej TVN w drugim kwartale były niższe o 1,6 proc. wobec spadku rynku o 3,8 proc.

TVN w drugim kwartale br. zanotował 29,9 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej, a w całym I półroczu - 73,7 mln zł. Przychody spółki w II kwartale wyniosły 438,7 mln zł, a w I półroczu - 783,6 mln zł.
(więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rynek reklamy się poprawia. TVN zapowiada większe inwestycje w ofertę TVN7 i TTV

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
obi
"Stacja TVN7 nadaje obecnie filmy i seriale zagraniczne oraz nieliczne powtórki z głównej anteny TVN".
NIELICZNE!? Przecież cała ramówka TVN7 to jedna wielka powtórka z TVN - filmy, seriale, Anna Maria Wesołowska, Sad rodzinny, telenowele,... Ciekawe ile TVN płaci temu portalowi za te kłamstwa?
odpowiedź