SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rynek wódki w Polsce spadł do 9,65 mld zł w 2011 r.

Wartość polskiego rynku wódki w 2011 r. wyniosła ok. 9650 mln zł, wynika z danych firmy badawczej Nielsen cytowanych przez dziennik "Rzeczpospolita". Oznacza to spadek o ok. 4%.

Rynek wódki w Polsce spadł do 9,65 mld zł w 2011 r.

W ujęciu ilościowym rynek wódki skurczył się również o blisko 4%. Według danych Nielsen sprzedaż wódki spadła w 2011 r.do po­nad 231,1 mln li­trów. Przedsiębiorcy, cytowani przez "Rzeczpospolitą" spodziewają się, że w 2012 r. rynek może nadal maleć.

"Sprzedaż wódki w Polsce może ponownie się zmniejszyć. Zakładamy jed­nak, że główni gracze zaprzestaną wojny cenowej, dzięki czemu ustabilizuje się wartość tego rynku" - powiedział dy­rek­tor ge­ne­ral­ny Per­nod-Ri­card Pol­ska Gu­il­lau­me Gi­rard-Rey­det. Prze­wodni­czą­cy ra­dy nad­zor­czej Po­lmo­su Biel­sko-Bia­ła Grze­gorz Choj­nac­ki sza­cu­je, że w tym ro­ku wiel­kość sprze­da­ży wód­ki mo­że być o 2%. niższa niż w 2011 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rynek wódki w Polsce spadł do 9,65 mld zł w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl