SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rynek zaskoczony wynikami Agory

Wyniki Agory powyżej konsensusu to zasługa sprawnej kontroli kosztów - opinia.

Wyższy od konsensusu rynkowego zysk Agory to głównie zasługa sprawnej kontroli kosztów, które również mogą pozytywnie wpływać na przyszłe wyniki spółki . Z drugiej strony, w najbliższym czasie Agorze może zagrażać szykujący się do wejścia na polski rynek kolejny potencjalny konkurent, oceniają analitycy Deutsche Banku.

„Wyniki za III kwartał to pozytywne zaskoczenie, które spowodowane było głównie dobrą kontrolą kosztów” – napisali analitycy Deutsche Banku w komentarzu do wyników, ogłoszonych przez Agorę we wtorek.

„Natomiast potencjalne wejście nowego konkurenta może nieco przyćmić zwiększającą się dynamikę działalności korporacji” – czytamy dalej.

Analitycy podkreślają, że utrzymywanie dyscypliny kosztów było widoczne głównie w kontekście agresywnych kampanii wyborczych konkurentów Agory.

Jednocześnie podkreślają, że widzą trzy czynniki ryzyka dla spółki. Pierwszy to zintensyfikowanie wydatków na marketing konkurentów Agory w IV kwartale br., drugi - potencjalne wejście kolejnego konkurenta – Verlagessgruppe Passau (Polskapresse) w przyszłym roku i wreszcie kontynuacja ekspansji sprzedaży reklam telewizyjnych i internetowych kosztem reklam prasowych.

Analitycy Deutsche Banku nadal rekomendują trzymanie akcji Agory.

Grupa Agory miała 7,72 mln zł zysku netto w III kwartale 2006 roku wobec 25,61 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 5,80 mln zł wobec 30,57 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 245,18 mln zł wobec 256,93 mln zł rok wcześniej.

Mimo znacznego spadku zysku netto był to wynik lepszy od oczekiwań rynkowych, których średnia wynosiła 1,44 mln zł straty netto. Analitycy spodziewali się w tym okresie od 8,2 mln zł straty do 6,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rynek zaskoczony wynikami Agory

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl