SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Operator TVP Gdańsk pobity przed domem Ryszarda K.

Operator Telewizji Polskiej w czwartek wieczorem został pobity podczas przygotowywania w Gdyni materiału o Ryszardzie K., zatrzymanym w jednej sprawie razem z Romanem Giertychem. Według TVP sprawcą jest syn K. - Sprzęt nie został zniszczony, kolegę zastąpił inny operator - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl reporterka TVP3 Gdańsk Małgorzata Rakowiec.

Zaatakowany operator TVP, fot. TVP Info Article

Do zdarzenia doszło ok. godz. 20. Od godz. 15 na Kamiennej Górze w Gdyni przed domem Ryszarda K. było kilkunastu dziennikarzy z różnych ogólnopolskich mediów. Przeszukanie CBA w domu biznesmena trwało kilka godz. O godz. 19.15 agenci wyprowadzili z domu Ryszarda K. i zawieźli do prokuratury.

Dziennikarze powoli zaczęli odjeżdżać spod domu biznesmena. Ok. godz. 20, 35-letniego operatora kamery TVP Gdańsk zaatakował, jak podaje TVP Info, syn Ryszarda K. Uderzył go w twarz i kopnął. Operator ma obrażenia głowy.

- W pewnej chwili z domu wybiegł mężczyzna, który popychał go i okładał po twarzy. Potem rzucił kolegę na ziemię, zaczął go okładać pięściami i kopać - mówi reporterka TVP3 Gdańsk Małgorzata Rakowiec. - Operator ma rozbitą głowę, trafił do szpitala. Na szczęście w pobliżu byli inni koledzy, którzy szybko pojawili się na miejscu i dokończyliśmy zdjęcia. Sprzęt nie został uszkodzony - dodaje.

Sprawę opisał na Twitterze także Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, dla której powstawał materiał w Gdyni. - Dzisiaj w Gdyni operator TVP - wykonujący obowiązki służbowe - został zaatakowany i dotkliwie pobity. Nie ma zgody na przemoc! Wolność słowa to fundament demokracji. Liczę, że sprawca zostanie surowo ukarany – napisał.

Operator ma rozbitą głowę i podejrzenie wstrząsu mózgu. Wieczorem trafił do szpitala. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że Telewizja Polska rozważa przedsięwzięcie kroków prawnych przeciwko napastnikowi. - Operator wykonywał obowiązki służbowe, był w pracy. Napaść na osobę relacjonującą wydarzenia nie może ujść płazem, ale decyzje co robić w tej sprawie jeszcze nie zapadły - mówiła nam w czwartek osoba z TVP.

Biznesmen Ryszard K. i adwokat Roman Giertych zostali zatrzymani w czwartek przez CBA w związku ze sprawą wyprowadzenia ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej - podała w czwartek prokuratura. Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Anna Marszałek poinformowała, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na polecenie prokuratury grupę osób zamieszanych w sprawę wyprowadzenia pieniędzy ze spółki. Wśród nich są byli członkowie zarządu firmy.

Według danych Nielsen Audience Measurement średni dobowy udział TVP Info w rynku oglądalności we wrześniu wyniósł 4,10 proc. (po wzroście o 9,51 proc.).

Atak krytykują Sakiewicz i TVN24

Pobicie operatora TVP Info potępili niektórzy dziennikarze i redakcje. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz ocenił, że taki atak, „nie powinien mieć miejsca w cywilizowanym świecie”.

- Te sceny są po prostu przerażające. Nie jesteśmy na froncie, nie mamy wojny. To jest rzecz, która musi się spotkać z natychmiastową reakcją władzy - podkreślił.

- Zdecydowanie potępiamy wszystkie przejawy przemocy w życiu publicznym, nieakceptowalne są akty agresji skierowane przeciwko pracownikom mediów. Pobicie operatora TVP Gdańsk budzi nasz zdecydowany sprzeciw - napisano w piątek po południu na profilu twitterowym redakcji TVN24.

Dołącz do dyskusji: Operator TVP Gdańsk pobity przed domem Ryszarda K.

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
TVP rozważa kroki prawne!!?? Dział prawny TVP już dawno kroki prawne powinien podjąć inaczej będzie to wyglądało na przyzwolenie do takich czynów!!
odpowiedź
User
.
Kto podniesie rękę na władzę ludową...
62 58
odpowiedź
User
Brysio
Zacytuję Beatę Mazurek "Nie pochwalam ale rozumiem"
odpowiedź